Pożegnajcie nazwę Neversoft - teraz studio będzie częścią Infinity Ward

Pożegnajcie nazwę Neversoft - teraz studio będzie częścią Infinity Ward
marcindmjqtx

05.05.2014 10:57, aktual.: 05.01.2016 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ale przynajmniej nikt nie został zwolniony.

Nazwanie Neversoftu "legendarnym" studiem pewnie byłoby przesadą, ale pewnie spora liczba graczy dobrze je kojarzy. Przez lata odpowiedzialne było za słynną serię Tony Hawk's Pro Skater, a gdy jej sława odrobinę przygasła, wzięło się za Guitar Hero - i to też był wielki sukces. Czas gier muzycznych też jednak przeminął, a Neversoft zabrał się za pomaganie przy, jakżeby inaczej, Call of Duty.

Współpraca przy Ghosts szła tak dobrze, że Activision zdecydowało się połączyć Neversoft z Infinity Ward. Nikt nie został zwolniony, wszystko przebiega w przyjaznej atmosferze, ale to nie zmienia faktu, że o Neversofcie nigdy już nie usłyszymy - postanowiono bowiem wykorzystać nazwę studia bardziej kojarzonego z serią Call of Duty.

Na czele nowego "superstudia" stanął Dave Stohl, w Activision pracujący od prawie 19 lat. Poprzedni szef IW, Steve Ackrich, ciągle będzie będzie zajmował stanowisko kierownicze. Z kolei szefowie Neversoftu, Joel Jewett i Scott Pease, postanowili odejść z pracy i w ogóle ze świata gier.

[za AGB]

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)