Powstanie RPG na podstawie Wilkołaka: Apokalipsy

Powstanie RPG na podstawie Wilkołaka: Apokalipsy

Powstanie RPG na podstawie Wilkołaka: Apokalipsy
22.01.2017 13:05

Czy uda się usatysfakcjonować zarówno fanów akcji jak i miłośników ciekawych fabuł?

Gra w świecie słynnego papierowego RPG powstanie dzięki współpracy wydawcy Focus Home Interactive, a należącą do Paradoxu firmą White Wolf. Paradox przejął ją, a wraz z nią prawa do wszystkich systemów Świata Mroku, pod koniec 2015 roku.

Wszyscy liczyli wtedy na rychłą zapowiedź jakiegoś nowego Wampira - kult tego stworzonego przez Troikę RPG wciąż jest wielki - jednak nic takiego nie nastąpiło. Musieliśmy poczekać ponad rok i - jak się okazuje - nie na Wampira, tylko właśnie na Wilkołaka.

Pyta w informacji prasowej Paradoxu Martin Ericsson, główny scenarzysta papierowego Wilkołaka. Jego udział w projekcie może uspokoić tych, którzy obawiają się, że fabuła zostanie w grze potraktowana po macoszemu. Wygląda na to, że twórcom zależy na wierności oryginałowi.

Obraz

Gracz wcielić ma się wojownika-wilkołaka, walczącego ze współczesną cywilizacją i powodowanymi przez nią zniszczeniami. I nie chodzi tu tylko o smog czy brudną wodę - okazuje się, że światu zagraża również Wyrm, potężna, nadprzyrodzona siła.

Jeżeli zapowiadana przez Paradox gra powstanie będzie to pierwsza gra wideo w świecie Wilkołaka i pierwsza ze Świata Mroku od czasu wspomnianego wcześniej Bloodlines. A skąd wątpliwość? To Wilkołaka podchodziło już wcześniej zarówno CCP, do którego wcześniej należała marka, Capcom i DreamForge Entertainment. Ostatnia z firm zbankrutowała krótko po rozpoczęciu prac nad grą.

Pozostaje więc nadzieja, że Paradoxowi się w końcu poszczęści. Więcej informacji na temat gry podać ma wydawca, francuskie Focus Home Interactive, podczas swojej corocznej konferencji What’s next de Focus na początku lutego.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)