Powraca kultowy Bajtek. Pasjonaci wznowią archiwalne pisma w luksusowej wersji

Bajtek, pismo na którym wychowało się wielu pasjonatów komputerów i gier - wróci do sprzedaży. To świetna wiadomość dla fanów kultury retro.

Powraca kultowy Bajtek. Pasjonaci wznowią archiwalne pisma w luksusowej wersji

17.10.2020 13:31

Za wznowienie Bajtka odpowiada firma Retronics. Początki mają być skromne - do sprzedaży wejdą cztery pierwsze numery pisma z 1985 roku.

Jest to przede wszystkim próba zmierzenia zainteresowania pismem, która ma pomóc oszacować finalny nakład. Wydawcy przewidują, że cena ma nie przekroczyć 15 złotych.

W tej cenie otrzymamy kultowy periodyk wydany na papierze kredowym, w usztywnionej okładce pokrytej laminatem.

Cały projekt wspomagał Krzysztof Karkosza, który kilka lat wcześniej przekonwertował archiwalne numery pisma ze skanów i plików djvu na PDF-y, a także wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska.

Dalsze informacje można uzyskać mailowo od Retronics (adres znajdziecie w tym poście na Facebooku).

Do tej pory niektóre numery archiwalne Bajtka można było przeglądać w formie PDF-ów w wysokiej jakości po rekonstrukcji między innymi na tej witrynie, gdzie także można poczytać inne periodyki komputerowe z tamtej epoki.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.