Poświęć siedem minut, by zobaczyć, jak powstaje gra

Od zera do grywalnej, ostatecznej wersji.

marcindmjqtx

Czy da się zrobić grę w weekend? Da się - co roku odbywa się nawet cały festiwal, Global Game Jam, który tylko na tym polega. W tegorocznej edycji wzięło udział 6500 uczestników z 44 krajów, którzy stworzyli w sumie prawie 1500 gier. W 48 godzin. Czad.

Jedną z drużyn było trzech pracowników studia Cryptic (odpowiedzialnego między innymi za Champions Online): Jimb Esser (zajmował się programowaniem), James Laird (programowanie i design) oraz Nick Duguld (oprawa). Rezultatem ich pracy jest gra zatytułowana Benny Lava, w której jeden gracz jest bogiem wulkanu na małej wysepce, starającym się spalić wszystkich ludzi na niej, drugi zaś (bądź drugi i trzeci) steruje właśnie tymi biednymi osadnikami i stara się ich uchronić od lawy. Chcecie zobaczyć, jak ta prosta produkcja powstała? Panowie cały czas rejestrowali swoją pracę, po wszystkim odpowiednio ją przyspieszyli i wyszedł z tego taki oto siedmiominutowy filmik:

Game Development Multitrack - Benny Lava, GGJ 2011

[via Kotaku]

Tomasz Kutera

PS Jeśli nie wiecie skąd wzięła się nazwa tej gry, to koniecznie musicie obejrzeć ten filmik. Jak widać, pomysły można brać skądkolwiek...

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkiwideo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.