Postal chce być symbolem walki o wolność słowa, pozostanie tylko głupią strzelanką

Postal chce być symbolem walki o wolność słowa, pozostanie tylko głupią strzelanką

Postal chce być symbolem walki o wolność słowa, pozostanie tylko głupią strzelanką
24.02.2016 17:56, aktualizacja: 24.02.2016 19:22

Studio Running With Scissors zapowiedziało remake swojej najbardziej znanej gry. Poza wprowadzeniem kilku nowości, Postal Redux pozostanie wierny oryginałowi.

Można przeczytać w oświadczeniu prasowym firmy, która robi w nim z siebie jakiegoś bojownika o wolność słowa.

W imię dbania o zachowanie tej centralnej dla współczesnej cywilizacji Zachodu wartości, Postal Redux charakteryzował się więc będzie znanym z podstawowej wersji gry ciężkim klimatem i nastrojem grozy. Towarzyszący graczowi mroczny komentator i orkiestra marszowa zostaną nagrane na nowo, by lepiej pasować do uwspółcześnionej oprawy.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to jedynym nowym elementem ma być tryb Rampage, w którym gracz walczył będzie o zdobycie jak największej liczby punktów, zwiększając mnożnik wraz z kolejnymi nieprzerwanymi zabójstwami.

Przedstawiciele Running With Scissors nazywają siebie jeszcze „społecznie świadomymi”, pozostawiając niewiele wątpliwości co do rzeczywistych intencji stojących za ramake'iem gry.

POSTAL Redux - Official Teaser Trailer

Temat odpowiedzialności za treści szerzone w grach wideo jest w branży żywy od paru ładnych lat, wywołując rozmaite, często skrajne reakcje. Na jednym ich biegunie znalazło się w jakiś sposób epatowanie okropieństwami. Jakby faktycznie ludzka podłość była postawą jakoś szczególnie potrzebującą obrony w nierównej, skazanej na porażkę walce z najzwyczajniejszą normalnością.

W ten trend wpisuje się Hatred, na tej fali popłynąć chce raz jeszcze Postal, bo przecież co to byłby za straszny i odrażający świat, w którym wszyscy twórcy byliby wrażliwi na odbiorcę i świadomi tego, co głoszą. Nie obawiajcie się! Dzięki odwadze nieustraszonych bojowników z Running With Scissors wolność słowa jest niezagrożona.

Tak czy inaczej, jakkolwiek bardzo chcieliby oni takiej reklamy, nikt ich produkcji nie zakaże i grania w nią nie zabroni.

Postal Redux ukaże się na wiosnę w wersji na komputery PC i Mac, a w dalszej części roku pojawić ma się również wydanie na Playstation 4. Będzie ono debiutem tej serii na konsolach.

[Źródło: Eurogamer.net]

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)