Poseł Wipler egzaminował potencjalnych pracowników ze znajomości... Baldur's Gate

A poza tym musi pokonać wreszcie Diablo.

Poseł Wipler egzaminował potencjalnych pracowników ze znajomości... Baldur's Gate
marcindmjqtx

20.02.2013 | aktual.: 05.01.2016 16:22

W ostatnim numerze (7/2013) tygodnika "Uważam Rze" pojawił się co najmniej zaskakujący, krótki wywiad z posłem Przemysławem Wiplerem. Okazuje się, że ten jest... zapalonym graczem. Już na samym początku zaznacza, że "już z tego nie wyrośnie". "Bardzo często zdarzyło mi się zarwać noc przy StarCraft 2 lub Mass Effect", dodaje.

Szkoda, że przy okazji podkreśla, że grając "zmienia się w małe dziecko" - brzmi to jak próba usprawiedliwienia "wiem, że gry są dla dzieci, ale i tak nie umiem się oprzeć". Wstydliwa przyjemność, coś jak zjedzenie paczki czekoladek samemu.

Przeprowadzający wywiad Daniel Orzechowski pyta wprost: "Nie wpływa to źle na pana pracę?". I tu Wipler udziela zaskakującej odpowiedzi:

Wręcz przeciwnie! Gry pomogły mi w podjęciu wielu słusznych decyzji. Gdy pracowałem w Ministerstwie Gospodarki, rekrutowałem pracowników, zadając im pytania z tematyki gier komputerowych, np. "Grasz w Baldur's Gate - musisz skompletować drużynę, z którą wyruszysz na wyprawę. Kogo wybierzesz? Odpowiedź na takie pytanie wiele mi mówiła o metodach zarządzania aplikanta. Bardzo jestem wobec tego ciekaw jaki był najlepszy z punktu widzenia Wiplera zestaw postaci, ale o to Daniel Orzechowski już nie zapytał. Na koniec wywiadu stwierdził tylko, że poseł "powinien się oderwać od monitora", na co ten odparł, że "ani myśli", a następną grą, która na niego czeka, jest Diablo 3.

Przemysław Wipler od listopada 2011 roku jest posłem Prawa i Sprawiedliwości. Abstrahując od osobistych sympatii politycznych, dobrze wiedzieć, że mamy w polskim Sejmie ludzi, którzy wiedzą, czym są gry i nie uważają ich za najgorsze zło tego świata.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpolskadiablo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.