Portal 2 zapowiada się super!

Portal 2 zapowiada się super!
17.06.2010 08:08
Portal 2 zapowiada się super!
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Poniżej możecie zobaczyć prezentację Portalu 2 z tegorocznego E3. Oj, jest na co czekać - to ta gra powinna zostać zaprezentowana na koniec konferencji Sony, zamiast Twisted Metal.

Co to jest? Oddajmy głos samym twórcom:

Portal 2 Demo (Part 1) - E3 2010

  • Valve było zaskoczone popularnością i kultem Portalu.
  • 3 najważniejsze cechy tego tytułu to według nich fabuła (wyraziste postaci, ton, w jakim jest opowiadana i sam sposób prowadzenia narracji), rozgrywka ("gracze chcą znowu zostać zaskoczeni w sequelu - to był koszmar dla naszych projektantów"), muzyka ("czy uda nam się znowu dobrać coś równie kultowego, co Still Alive?")
  • Fabuła prezentuje się następująco - Glados odradza się i zaczyna odbudowywać zniszczone laboratoria Aperture z naszą pomocą. No a że jedyny sposób komunikacji jaki zna, to testy, w związku z czym łatwo sobie wyobrazić, do czego to doprowadzi.
  • Pojawi się też nowy towarzysz naszej podróży - jeden z rdzeni osobowości GLaDOS, który od zawsze chciał uciec z laboratorium. Jest naprawdę zabawny, jak sami możecie zobaczyć powyżej.
  • Nowe elementy łamigłówek i testów możecie zobaczyć powyżej, nie wymagają komentarza
  • Gra ma być dużo większa od pierwszej części. Sam element kampanii dla pojedynczego gracza ma być ponad dwa razy większy, a do tego dochodzi jeszcze multiplayer (co-op), w którym mamy dostać zupełnie nowy zestaw trudniejszych misji (co dwie głowy to nie jedna). W ogóle Valve stwierdziło, że w jedynkę też graliśmy zwykle w trybie kooperacji, bo często zdarzało się, że ktoś doradzał graczowi, jak przejść dany pokój
  • Gra ma nie frustrować, ale poziom trudności będzie stopniowo rósł. "Chcemy, by nasi gracze czuli się mądrzy, nie głupi" - mówi Valve i trudno im się dziwić. Na początku więc poznamy poszczególne elementy, potem zaś będą ona występować w coraz większym nagromadzeniu. Na pytanie czy zobaczymy plansze, w których pojawią się wszystkie możliwe komplikacje, nie uzyskałem bezpośredniej odpowiedzi. Było to delikatne zaprzeczenie z informacją, że wymagałoby to zapewne IQ 140, ale nigdy nie mów nigdy.
  • Będzie możliwe wspólne granie przez sieć na maku i PC. Valve chce podobnie zrobić z PS3 i PC.
  • No właśnie - na konferencji Sony Gabe powiedział, że wersja na PlayStation 3 będzie najlepsza. Dlaczego? Ma mieć sporo funkcjonalności Steama. Tak więc tytuł będzie aktualizowany, pojawią się nowe dodatki itd. Na konsoli Microsoftu po prostu nie można zrobić. Dlaczego? Mamy zapytać MS. Zapytamy.
  • Po premierze pojawią się oczywiście rozszerzenia (DLC)

Najlepsze: - Grafika, muzyka, rozgrywka, klimat... po prostu Portal powraca!

Najgorsze - Oczekiwanie na premierę

Werdykt Portal 2! Nie mogę się doczekać.

Piotr Gnyp

327272349924217657
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)