Port Mortal Kombat 11 przygotują Polacy

Port Mortal Kombat 11 przygotują Polacy

Port Mortal Kombat 11 przygotują Polacy
Krzysztof Kempski
21.01.2019 18:16

To nie pierwszy kontakt QLOC-a z serią od Nether Realms.

Pecetowy port Mortal Kombat X nie był, delikatnie mówiąc, najlepszy. Do tego stopnia, że zrezygnowano swego czasu z jednego z pakietów dodatków do gry, a poprawioną wersję XL opóźniono. Taka sytuacja ma się już jednak nie powtórzyć. Warner Bros ogłosiło, że pracami nad portem zapowiedzianego przy okazji The Game Awards Mortal Kombat 11 zajmie się polskie studio QLOC, których uznać można za cichych bohaterów branży.

Firma jest mało znana z powodu zajmowania się głównie portami, natomiast to ekipie z Polski zawdzięczamy takie porty jak między innymi pecetowy Resident Evil 6, Devil may Cry, Remember Me czy choćby Dragon's Dogma. Firma zajmuje się również testami funkcjonalnymi i językowymi czy nawet lokalizacjami. QLOC swego czasu ugasił też nieco pożar po nieudanym porcie Mortala X, opracowując poprawioną wersję XL. NetherRealm powołuje się też na to, że Polacy mieli trzy lata na pracę z silnikiem gry.

Obraz

Gra ukaże się już 23 kwietnia, a premiera odbędzie się równocześnie na PC oraz Xboksie One i PS4. W przyszłości planowany jest także port na Switcha. W dniu premiery otrzymamy w pakiecie 25 zawodników i bonusowego Shao Kahna. Ich pełna lista nie została jeszcze jednak ujawniona. Wiadomo też, że graczy pecetowych ominą beta testy, które dla posiadaczy preorderów ruszą już 28 marca.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)