Pora zaprosić porgi do domu

Pora zaprosić porgi do domu

Pora zaprosić porgi do domu
Joanna Pamięta - Borkowska
11.10.2018 11:42, aktualizacja: 11.10.2018 12:03

Ale tylko z pomocą gogli Magic Leap One.

Porgi mają wszystko to, co powoduje, że taki Pusheen albo Molang rozmiękczają ludzkie serca (a dzieciaki za nimi szaleją, wiem, co mówię, podczas ostatnich Warszawskich Targów Fantastyki spędziłam przy stoisku z Pusheenami godzinę). Są nieporadne, okrągłe, miękkie i niegroźne. Przez cały seans "Ostatniego Jedi" czekałam, aż ukaże się prawdziwa natura mieszkańców Ahch-To, wiecie, ta pełna ostrych zębów i krwi, ale nie, one do końca pozostały urocze.

Obraz

Studio ILMxLAB (oddział Lucasfilm, pracujące nad AR i VR od kilku lat) postanowił wykorzystać popularność zwierzaków. Podczas trwającej właśnie konferencji Leap Con zapowiedziano prace nad grą VR pt. Star Wars: Project Porg. Będzie to połączenie idei Tamagotchi i VR, wykorzystujące gogle Magic Leap One. Trzeba będzie porgi karmić, sprzątać po nich i spędzać z nimi czas. Sama gra będzie bezpłatna, a pojawi się już w grudniu tego roku.

Przewodnikiem po świecie porgów jest C3PO (z głosem Anthony'ego Danielsa). To on opowie nam o ich zwyczajach i trybie życia. Ale wielu rzeczy trzeba będzie dowiedzieć się samemu. Porgi lubią oglądać telewizję, tańczyć w rytm muzyki, łapać piłki.

Nie jest to jedyny projekt ILMxLAB związany z rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną - studio odpowiedzialne jest jeszcze za takie tytuły jak: Ralph Breaks VR, Star Wars: Secrets of the Empire oraz Vader Immortal: A Star Wars VR Series dla Oculusa. Obecnie trwają też prace nad pięcioma różnymi projektami dla platformy The VOID.

Vader Immortal: A Star Wars VR Series - Episode I - Official Teaser

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)