Ponad 10 milionów ludzi ściągnęło piracką wersję Football Managera 2013

Piractwo to już w dzisiejszych czasach nie problem? Bzdura.

Ponad 10 milionów ludzi ściągnęło piracką wersję Football Managera 2013
marcindmjqtx

W czasie London Games Conference 2013 szef studia Sports Interactive, Miles Jacobson, ujawnił, że Football Manager 2013 (czyli ubiegłoroczna edycja serii) został nielegalnie ściągnięty przez 10,1 miliona osób.

Crack został stworzony dopiero 12 maja tego roku, a więc ponad pół roku po premierze. Miał przy tym małą wadę, która pozwoliła twórcom gry na uzyskanie adresów IP wszystkich, którzy z niego skorzystali. Najwięcej nielegalnych pobrań - 3,02 miliona - pochodziło z Chin. Na drugim miejscu uplasowała się Turcja (1,05 miliona pobrań), a na trzecim Portugalia (blisko 782 tysiące pobrań). Zabawne, że z pirackiej wersji skorzystała nawet jedna osoba na terenie... Watykanu.

Jak przyznał Jacobson, po stworzeniu cracka sprzedaż gry wyraźnie spadła. Jego zdaniem jednak nie można wprost przeliczyć tych 10 milionów sztuk na stracone pieniądze. Z jego wyliczeń wynika, że ok. 1,74 procenta nielegalnie ściągających kupiłoby FM13, gdyby nie było pirackiej wersji. A to oznaczałoby 3,7 miliona dolarów przychodu.

Ale, oczywiście, to tylko wyliczenia. Tak czy inaczej, 10 milionów nielegalnie ściągniętych gier to niesłychanie dużo.

[za mcvuk]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsegamac
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.