Polygamia kończy dziś 10 lat! Urodziny świętujemy specjalnym wideo

Polygamia kończy dziś 10 lat! Urodziny świętujemy specjalnym wideo

Polygamia kończy dziś 10 lat! Urodziny świętujemy specjalnym wideo
Paweł Olszewski
07.12.2016 10:20, aktualizacja: 07.12.2016 17:08

A w nim Piotr Gnyp opowiada, jak się to wszystko zaczęło. Konrad Hildebrand zdradza tajniki kręcenia PolyTV, a Marcin Kosman tło pisania raportów. I nie tylko.

Dziesięć lat to kawał czasu. Dla każdego z nas, dla polskojęzycznego portalu o grach wideo już nawet nie wspominając. Polygamia rodziła się przecież jak Xbox 360 był next-genem, a PlayStation 3 jeszcze w ogóle nie było. Nie było też wtedy iPadów czy youtuberów. Komunikowaliśmy się za pośrednictwem Gadu-Gadu, a mobilne granie kojarzyło się z PSP. Call of Duty traktowało wtedy jeszcze o II wojnie światowej, Battlefield był typowo pecetową grą, a polski gamedev dopiero raczkował.

Odległe i trochę dzikie czasy, w których grupa zapaleńców postanowiła stworzyć stronę o grach, której im w polskim internecie brakowało. Stronę, która po dwóch latach istnienia została kupiona przez Agorę. A po paru latach wzlotów i upadków sprzedana firmie Cronix, gdzie znajdujemy się dziś. 10 lat to nie tylko czterech redaktorów naczelnych, setki pomysłów i tysiące artykułów, ale też masa wspomnień i anegdot. O niektórych z nich wspominamy na urodzinowym wideo, do którego zaprosiliśmy Piotra Gnypa, Konrada Hildebranda i Marcina Kosmana.

10. urodziny Polygamii! Wspominamy dekadę działalności

Uprzedzając pytania typu "czemu na wideo są tylko naczelni", „gdzie jest Maciu?!” i "dlaczego nie powiedzieliście o tym i o tamtym" - bo gdybyśmy powiedzieli, zaprosili do nagrania jeszcze piszących na przestrzeni lat autorów i przyjaciół redakcji, a do tego pokusili się o zarysowanie szerszego kontekstu działalności, to wyszłoby nam coś na kształt filmu "Thank you for Playing" o Polygamii. Coś na co nie mogliśmy sobie pozwolić z przyczyn raczej oczywi$tych.

Zacząłem od wspomnienia, że 10 lat to dla każdego z nas kawał czasu. Co przez tę dekadę się zmieniło? Co wtedy robiliśmy, gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy teraz? Ja czytając w ogólniaku GameOnly natrafiłem tam na komentarz zachwalający świeżutką wtedy Polygamię z dopiskiem w stylu „pisze tam nawet Lewik i w ogóle". Kliknąłem i już zostałem, po drodze idąc na studia, kończąc je, zaczynając pracę w branży growych mediów. Choć konto na Polygamii założyłem dopiero rok temu, żeby się z Wami przywitać. Nie bądźcie mną i załóżcie je teraz, żeby napisać jak wspominacie początki Polygamii i swoje początki na Polygamii.

Od kiedy nas czytacie? Podzielcie się w komentarzach tego typu historiami. Dziesiąte urodziny to dobra okazja, żeby trochę pogadać i powspominać.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)