Polygadka oraz POLYgranie w kinie. Archiwalne cudeńka wróciły do sieci

"Duże ilości naraz wzruszu"

Polygadka oraz POLYgranie w kinie. Archiwalne cudeńka wróciły do sieci
Barnaba Siegel

10.03.2020 | aktual.: 11.03.2020 18:29

Dla niektórych "kiedyś to było" tyczy się jeszcze głównie pikselowych gierek z Atari albo sesji w Duke Nukem 3D. A ja sądzę, że niejednej osobie zakręci się łezka w oku na widok Piotrka Gnypa, Tomka Kutery, Pawła Kamińskiego i Winiarskiego czy Konrada Hildebranda, którzy w warszawskim kinie Femina (nieistniejącym już) zmontowali kameralny pokaz Wiedźmina 2, Call of Juarez: The Cartel oraz turniej Mortal Kombat.

Ale "najstarsi górale" najpewniej sięgną po - kultową w pewnych kręgach - Polygadkę! Czyli wyprzedzający globalne trendy, cykliczny podcast, który ruszył z nim w 2007 roku.

Pytanie - czy to jedyne zachowane materiały z burzliwych dziejów migracji tego serwisu po kolejnych serwerach i CMS-ach? Otóż nie. Jest ich więcej i mają być konsekwentnie wrzucane. Nie wiadomo, czy Polygadka zachowała się w całości, ale poszukiwania będą trwały. A jeśli chodzi o "POLYgranie", to na Polygamii jest jeszcze jeden "kinowy" materiał.

Pytań nasuwa się więcej: czy kolejne odcinki są gdzieś w archiwum, czy wrócą na stronę - i czy można liczyć na kontynuację podcastu lub podobnych inicjatyw na Poly A.D. 2020. Zapewniam, że na wszystkie odpowiedzi przyjdzie odpowiednia pora.

A jeśli ktoś miałby pytanie o to, kto prowadzi youtube'owy kanał Polygadka, to... zgadujcie. Podpowiem, że są to dwie osoby, obie przez lata związane z serwisem. Nie nazwę tego konkursem, ale plusik pod wpisem i ogólne propsy gwarantowane.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.