Poly Poleca: Art of Rally to relaksujące widoki i muzyka

Poly Poleca: Art of Rally to relaksujące widoki i muzyka

art of rally
art of rally
Źródło zdjęć: © art of rally
Marcin Hołowacz
14.04.2022 13:37

Art of Rally to tytuł z prostą, lecz na swój sposób urokliwą grafiką, która jest mocno stylizowana. Efekt końcowy często robi pozytywne wrażenie i pod względem wizualnym gra jest po prostu przyjemna. W połączeniu z wpadającą w ucho muzyką, mamy tu wyścigi służące do wchodzenia w pewnego rodzaju relaksacyjny trans. Przynajmniej takie były moje odczucia.

Nie twierdzę, że każdy będzie miał takie podejście, ale u mnie wyglądało to tak, że Art of Rally zamieniło się w jeden ze sposobów na wyłączenie myślenia i posłuchanie muzyki. Po chwili grania doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie jeśli wejdę do opcji i wyciszę dźwięk silnika oraz otoczenia, a zostawię tylko utwory muzyczne. Później pozmieniałem jeszcze ustawienia związane ze sterowaniem i kamerą, bo te domyślne mi nie odpowiadały.

art of rally
art of rally © art of rally

Po tych zabiegach skupiłem się na wyścigowym trybie kariery. Czas umilała mi wpadająca w ucho muzyka i ładne krajobrazy. Sam model jazdy jest dość specyficzny i trzeba do niego przywyknąć. Nie jest to oczywiście symulator, ale bardzo łatwą jazdą w stylu arcade również bym tego nie nazwał. Nasz pojazd nierzadko może wylecieć z trasy, więc trzeba uważać. Niezbędne jest odpowiednie zmniejszanie prędkości lub umiejętne przechodzenie do kontrolowanego poślizgu. Czasem można odnieść wrażenie, że z tym driftowaniem trochę tu przesadzono, bo samochód zbyt łatwo wpada we wspomniane poślizgi.

Odpalam Art of Rally dla mało zobowiązującej rozgrywki

Wyścig? Faktycznie, nasz czas będzie mierzony i zestawiony z wynikami sterowanych przez komputer kierowców. Mimo tego, Art of Rally służyło mi głównie do mało zobowiązującej rozgrywki. Tytuł można odpalić na kilkanaście minut, trochę pojeździć, a potem go wyłączyć. Chwile spędzimy na słuchaniu przyjemnej muzyki oraz oglądaniu całkiem relaksujących widoków.

  • art of rally
  • art of rally
  • art of rally
  • art of rally
[1/4] art of rally Źródło zdjęć: © art of rally

Jeżeli zależy nam na wykręceniu dobrego czasu, ale w trakcie jazdy popełnimy dużo błędów, wtedy zawsze będziemy mogli poratować się możliwością zrestartowania danego etapu. Pula takich zabiegów jest ograniczona, a jeśli uda nam się z tego zrezygnować, wtedy będziemy mogli liczyć na dodatkową nagrodę pod koniec sezonu wyścigowego. Bonusy za dobre wyniki to odblokowanie nowego samochodu lub malowania.

Podsumowując, moim zdaniem jest to mało skomplikowana gra, która będzie odpowiednia do krótkich sesji. Po zostawieniu samej muzyki i wyciszeniu innych dźwięków, można skupić się na samym słuchaniu wpadających w ucho utworów oraz podziwianiu widoków osadzonych w minimalistycznej, stylizowanej oprawie.

Art of Rally od Funselektor jest dostępne na Xbox Series, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, PC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)