Polskie Vendetta - Curse of Raven's Cry znika ze Steama. Najprawdopodobniej za przekręty z recenzjami

Polskie Vendetta - Curse of Raven's Cry znika ze Steama. Najprawdopodobniej za przekręty z recenzjami

Polskie Vendetta - Curse of Raven's Cry znika ze Steama. Najprawdopodobniej za przekręty z recenzjami
Maciej Kowalik
29.01.2016 13:08, aktualizacja: 09.02.2016 18:50

Kończ Waść, TopWare - wstydu oszczędź!

Nie godzi się tak szargać reputację studia Reality Pump. Raven's Cry było grą fatalną, o czym mogli się przekonać wybrańcy, którym zadziałała. Reedycja ze zmienionym tytułem miała tę sytuację wyprostować, ale wygląda na to, że leci na dno razem z "podstawką".

Vendetta wślizgnęła się na Steama niepostrzeżenie, ale pozytywne recenzje wystawiane grze przez osoby, które - wedle danych Steama - spędziły z nią zbyt mało czasu by zabierać głos, wzbudziły podejrzenia. Reddit informuje nawet o próbach straszenia zbierających dowody na przekręty wydawcy sądem. Niezła linia obrony gry, co do jakości której nikt nie ma wątpliwości...

Po ogłoszeniu przez Reality Pump bankructwa, ekipa złożona z prawie 20 osób, które zostały w studiu zaczęła pracować bezpośrednio dla TopWare. Na mojego emaila w sprawie nie odpowiedzieli.

Teraz gry na Steamie już nie znajdziecie. Została skasowana, a nikt oficjalnie nie podzielił się przyczynami tego ruchu. Serwis PCInvasion sugeruje, że chodzi o przekręty z recenzjami na Steamie, wystawianymi przez lewe konta. Szkoda, że TopWare dopisuje tak żałosny epilog do żywota zasłużonego dla polskiej branży gier studia.

Hej, pracowałeś/pracujesz obecnie nad Raven's Cry i chciałbyś rzucić więcej światła na sytuację? Pisz na maciej.kowalik@polygamia.pl. Gwarantuję anonimowość.

[źródło: PCInvasion]

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)