Polskie This War of Mine już trafiło na torrenty. Twórcy... rozdali piratom darmowe klucze

Polskie This War of Mine już trafiło na torrenty. Twórcy... rozdali piratom darmowe klucze
marcindmjqtx

17.11.2014 15:35, aktual.: 05.01.2016 15:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy już kiedyś mówiłem, że ubóstwiam warszawskie studio 11 bit?

Opowiadająca o cywilach w czasie wojny gra This War of Mine miała premierę kilka dni temu. Nie musiało minąć wiele czasu, by jej piracka wersja trafiła na torrenty. I co zrobili twórcy? Zaczęli rwać włosy z głowy? Złorzeczyć na piratów? Liczyć straty? Otóż nie, zrobili coś zupełnie innego.

Rozdali piratom legalne klucze.

Na jednej z pirackich stron, gdzie gra była komplementowana, pojawił się jeden z pracowników 11 bit studios. "Naprawdę miło nam słyszeć, że podoba wam się nasza gra", napisał. "To dowodzi, że było warto spędzić nad nią 2 lata. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się na jej zakup i wsparli nas w ten sposób - dzięki temu będziemy mogli nadal pracować nad TWoM i tworzyć jeszcze lepsze gry w przyszłości. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możecie kupić gry, nic się nie stało. Wiemy, jakie jest życie, wiemy, że czasami się po prostu nie da. Oto kilka steamowych kodów na grę, by kilku z was mogło rzucić na nią okiem. A jeśli po kilku godzinach będzie wam się podobać, po prostu powiedzcie o tym innym - w ten sposób bardzo nam pomożecie."

Kluczy było oczywiście tylko kilka, są już wykorzystane. Pierwszy komentarz pod nimi? Pewien internauta podziękował za grę i opisał, jak powiedział o niej dwóm znajomym, a oni już ją kupili.

Zabawne, że swego czasu podobną rzecz zrobił inny polski twórca, Sos Sosowski. W 2012 roku wrzucił swojego McPixela na The Pirate Bay. Każdy mógł ściągnąć grę za darmo, można było także za nią zapłacić - opisaliśmy to tutaj. Akcja się opłaciła, niedługo po jej starcie sam Sosowski pisał na swoim Twitterze tak: "jest około 2500 udostępnień McPixela i 150 sprzedanych kopii. Kopnę Wasze jądra w kosmos, jeśli powiecie, że to pokazuje, że piractwo jest złe!"

[Źródła: reddit, własne]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)