Polskie studio People Can Fly pracuje nad nową odsłoną Gears of War

Polskie studio People Can Fly pracuje nad nową odsłoną Gears of War

Polskie studio People Can Fly pracuje nad nową odsłoną Gears of War
marcindmjqtx
01.06.2012 14:55, aktualizacja: 05.01.2016 16:44

Dokładnie wczoraj magazyn Game Informer poinformował świat o tym, iż nowa odsłona serii Gears of War już jest w produkcji. Dopiero dziś dowiedzieliśmy się jednak, że, uwaga, nad grą pracuje polskie studio People Can Fly.

Tak - PCF będzie pracowało nad najnowszą odsłoną jednej z najgłośniejszych i najważniejszych serii gier ostatnich lat: Gears of War. Kolejne jej części sprzedają się w milionach kopii. To ogromna marka, z którą wiążą się nie tylko gry, ale także komiksy czy książki. To tak jakby polski piłkarz miał zagrać w Barcelonie. Albo jakby polski zespół podbijał listę przebojów Billboard.

People Can Fly to studio założone przez Adriana Chmielarza, jednego z najbardziej znanych polskich twórców gier. Już wcześniej zasłynęło docenianymi na świecie produkcjami. Wydany w 2004 roku Painkiller, jego debiutanckie dzieło, zaskoczyło wszystkich wysoką jakością i zdobyło rzesze fanów. Bulletstorm, który z kolei pojawił się na półkach sklepów w ubiegłym roku, nie sprzedał się co prawda w tak wysokiej liczbie egzemplarzy, jak oczekiwano, ale został doceniony przez krytykę i nie można z pewnością nazwać go klapą.

To na razie jedyny obrazek z nowego Gears of War, jaki pokazano światu

Na razie nie wiemy, co dokładnie People Can Fly będzie robić przy nowej grze. Mike Capps z Epic Games, oryginalnego twórcy Gears of War i przy okazji właściciela PCF, poinformował, że polskie studio będzie przy produkcji "zaangażowane". Co to dokładnie oznacza, nie wiadomo - może to być produkcja w całości przygotowywana tylko przez nie, może być także dziełem kilku różnych podmiotów z różnych części świata. Zapytany o to przez nas Adrian Chmielarz na razie wstrzymuje się od komentarza i odsyła do konferencji Microsoftu przed targami E3, która odbędzie się już w poniedziałek. Tam mamy dowiedzieć się więcej.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy People Can Fly styka się z marką Gears of War. Studio pracowało już nad wersją pierwszej odsłony serii przeznaczoną na komputery osobiste.

[za Kotaku]

Tomasz Kutera

http://bi.gazeta.pl/im/3/9160/z9160983Q.jpg

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)