Polskie MMO, Last Oasis, z problemami i nie działającymi serwerami

Sukces przeplatany porażką, czyli dzień jak co dzień w gamedevie.

Polskie MMO, Last Oasis, z problemami i nie działającymi serwerami
Bartosz Witoszka

Pamiętacie zeszłoroczną premierę World of Warcraft Classic i gigantyczne kolejki, które niejako stały się symbolem tego… rozszerzenia? Kaprysu graczy? Jak zwał tak zwał, ale faktem jest, że zainteresowanie było na tyle duże, że serwery gry nie nadążały z przemieleniem tych wszystkich danych.

Obraz

Podobnie było w zeszły czwartek, gdy tytuł został udostępniony graczom – według danych ze Steamdb (wykres powyżej) i Steam Charts w grę Polaków grało na raz ponad 20 tysięcy osób, jednak okazało się, że twórcy nie byli gotowi na taki napływ zainteresowanych. Serwery gry bardzo szybko odmówiły posłuszeństwa, co ostatecznie skończyło się ich wyłączniem na tydzień, o czym poinformowali deweloperzy w specjalnym filmie. Przy okazji podano także, że grę można zwrócić niezależnie od liczby zainwestowanych w nią godzin.

Sytuacja ma się ustabilizować w ciągu najbliższego tygodnia, a patrząc po twarzy dewelopera ze wspomnianego wcześniej filmu, prace nad przywróceniem Last Oasis do stanu grywalnego trwają dzień i noc. Słowem: gamedev w czystej postaci.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsteammmo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.