Polski wilkołak i wampir podbiją PAX. Panel o Świecie Mroku z mocnym, biało-czerwonym akcentem

Polski wilkołak i wampir podbiją PAX. Panel o Świecie Mroku z mocnym, biało-czerwonym akcentem

Polski wilkołak i wampir podbiją PAX. Panel o Świecie Mroku z mocnym, biało-czerwonym akcentem
14.09.2020 13:21

Polskie "Werewolf: Heart of the Forest" od studia Different Tales oraz "Vampire: The Masquerade – Shadows of New York" autorstwa Draw Distance praktycznie w całości zagarnęły sobie panel, dotyczący gier ze Świata Mroku.

Jest w jego trakcie przewidziane miejsce jeszcze  dla "Wraith: The Oblivion – Afterlife" od Fast Travel Games z rodowodem Sztokholmskim, które Kotaku uważa za "najbardziej intrygującą" produkcję zestawienia. Trzeba oddać Szwedom – to pierwsza gra wykorzystująca wirtualną rzeczywistość i wspomniany już Świat Mroku.

Wraith: The Oblivion - Afterlife | Gameplay Trailer

Nas jednak interesują pozostałe produkcje.  W "Werewolf: Heart of the Forest" grał Adam, któremu pomysł na czytany slow-gaming wyjątkowo mocno przypadł do gustu.

"Nieustannie pomysły Different Tales mnie zachwycają. Przywiązanie do detalu, celebrowanie chwili. Rysunek starego PKS-u, odgłosy puszczy, chwila namysłu jak powinna zachować się bohaterka i zastanowienia, jak potoczy się historia" – pisał.

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest | Official Reveal Trailer

"Vampire: The Masqerade - Shadows of New York" to z kolei kontynuacja "Coteries of New York", z którym zmierzyła się swego czasu Klaudia.

"Draw Distance znają świat "Wampira" i doskonale rozumieją klimat, jaki powinna mieć gra osadzona w tym świecie. Oprawa audiowizualna pozwala wsiąknąć w opowiadaną historię. I chociaż nie jest to gra pozbawiona wad, to wciąż może dumnie stanąć w jednym szeregu z innymi grami osadzonymi w "Świecie Mroku", w tym z (wciąż moim ulubionym) "Vampire: The Masquerade - Bloodlines" – pisała w swojej recenzji.

Vampire The Masquerade Shadows of New York Gameplay Trailer

Panel World of Darkness podczas trwającego PAX Online rozpocznie się we wtorek o godz. 17 polskiego czasu. Można go oglądać na oficjalnym kanale wydarzenia na Twitchu.

Warto dodać, że w sumie podczas wirtualnej odsłony PAX, widzowie zobaczą 20 tytułów z polskim rodowodem.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)