Polski Ład jak Tempest. Logo przypomina grę z czasów stanu wojennego

PiS właśnie przedstawił "Polski Ład", czyli społeczno-polityczny program, który ma pomóc w walce ze skutkami pandemii COVID-19. Uwagę przykuwają nie tylko jego postulaty, ale też logo, w którym niektórzy widzą podobieństwo do Tempest, gry z czasów stanu wojennego.

Premier Mateusz Morawiecki opowiada o polskim ładzie
Premier Mateusz Morawiecki opowiada o polskim ładzie
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Karolina Modzelewska

Gra Tempest została wydana przez Atari w pod koniec 1981 roku, czyli w momencie, gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny. Za jej projekt odpowiadał David Theurer. Gra była tunelową strzelanką dostępną na popularnych wówczas automatach wideo, które można było spotkać w salonach gier, barach i klubach.

Gra z czasów stanu wojennego

Gra posiadała stałe środowisko, a gracz mógł poruszać się wyłącznie w wybranych kierunkach, korzystając z obrotowego kontrolera, wyposażonego w 2 przyciski. Tempest był jedną z pierwszych gier arcade, w przypadku których można było wybrać poziom trudności.

Obraz
© YouTube

Grający poruszali się po trójwymiarowych tunelach przybierających różne kształty. Głównym zadaniem było pokonanie wszystkich pojawiających się wrogów bez utraty życia i przejście do kolejnego poziomu.

Patrząc na logo "Polskiego Ładu" można zauważyć figurę geometryczną, budzącą skojarzenia z licznymi tunelami Tempest. Jego twórcy zapewne nie mieli tego na celu, ale - jak zauważył dziennikarz i twórca gier wideo, Tomasz Kreczmar - podobieństwa są dość istotne.

"Polski Ład" to najnowszy program społeczno-polityczny, który PiS zaprezentował w sobotę 15 maja. Program opiera się na pięciu filarach i ma pomóc w walce ze skutkami pandemii COVID-19. Są to: ochrona zdrowia, obniżka podatków, mieszkania bez wkładu własnego, emerytury bez podatku (do 2500 zł) oraz inwestycje, które pozwolą utworzyć na 500 tys. miejsc pracy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.