Polska wierna FIFIE, GTA oraz Assassin's Creed

Niby narzeka się na kontynuacje i brak świeżości, ale właśnie dobrze znane serie sprzedają się u nas najlepiej.

Polska wierna FIFIE, GTA oraz Assassin's Creed
Adam Bednarek

27.05.2020 | aktual.: 27.05.2020 15:17

Gry-Online wraz ze Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego podsumowali 2019 rok w liczbach. Z analizy wynika, że w Polsce najlepiej sprzedawały się FIFA 20, GTA V, FIFA 19, Farming Simulator 19 oraz The Sims 4.

Jeżeli chodzi o serie, to pierwsza dwójka jest bez zmian. Za to podium zamyka cykl Assassin's Creed.

Obraz

Ciekawe są liczby. Z danych wynika, że w Polsce w 2019 roku sprzedano 5,3 mln gier. Niewielką przewagę ma sprzedaż pudełkowa (2,7 mln). Co najbardziej interesujące, prawie 62 proc. tego wyniku to gry kupowane na konsole. Tak, tak, sprzedaż pecetowa w Polsce to "raptem" 38,4 proc. całości, czyli 2,1 mln.

Obraz

Oczywiście tu wkraczamy na niebezpieczny grunt. Zapewne grających na pececie jest więcej, ale ilu z nich płaci za gry? Dodajmy jednak, że niekoniecznie trzeba piracić, bo coraz częstsze darmowe inicjatywy pozwalają zaoszczędzić.

Należy podkreślić, że są to dane niepełne - a to dlatego, że nie wszystkie sklepy czy też producenci dzielą się liczbami. Mimo tego mamy jednak pewien obraz, jak wygląda polska branża gier.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.