Polska wersja językowa Divinity: Original Sin jest wreszcie dostępna

Polska wersja językowa Divinity: Original Sin jest wreszcie dostępna29.09.2014 09:35
Polska wersja językowa Divinity: Original Sin jest wreszcie dostępna
marcindmjqtx

Niech czekający nie czekają dłużej.

Śpieszę, by z radością wielką objawić wam koniec sagi o polskiej wersji Divinity: Original Sin, czy może Divinity: Grzech Pierworodny.

Wstępnie miała się pojawić w dniu premiery, 30 czerwca. Potem premierę pudełkową CDP.pl przesunęło na 18 lipca i w pudełkach miała być już spolszczona gra. Nie była, 10 lipca poinformowano, że spolszczenie pojawi się później. Klienci kupili grę oznaczoną biało-czerwonym skrótem "PL", by przekonać się, że wcale po polsku nie jest. Jak pisała jedna z blogerek Polygamii:

Kolejnym psikusem ze strony CDP był brak polskiej wersji językowej, mimo że na opakowaniu jest informacja o polonizacji. Następna data premiery spolszczenia była wyznaczona na koniec sierpnia. Pod koniec sierpnia dostaliśmy oświadczenie, że jest skończona w 60% i data zostanie podana, gdy już będzie pewne, kiedy się ukaże. Żeby było śmieszniej, po sieci zaczęło krążyć nieoficjalne niekompletne spolszczenie z bety - gracze irytowali się, że na oko te 60% to jest zrobione od dawna.

Minął miesiąc i wreszcie, 26 września, pojawiło się spolszczenie. Można je pobrać, a właściwie to pobierane jest automatycznie. Trzeba tylko we właściwościach gry w bibliotece Steam przestawić język na polski.

Lepiej późno, niż wcale, ale ciekaw jestem, skąd się wzięły aż takie problemy.

[inf. od wydawcy]

Paweł Kamiński

326945766214625559
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)