Polska ma kolejne hity. Po jeden z nich sięgnęło już prawie milion osób

Kilkunastoosobowe studio z Łodzi stworzyło Medieval Dynasty, grę, po którą sięgnęło już ponad 750 tysięcy osób. Pierwszy milion jest więc kwestią czasu. Drugim hitem ostatnich dni jest The Riftbreaker.

Medieval Dynasty
Medieval Dynasty

Medieval Dynasty to dzieło łódzkiego studia Render Cube. Gra najpierw trafiła do wczesnego dostępu, który trwał rok, a potem 23 września ukazała się już jako pełnoprawna produkcja. Od tamtej pory tytuł rozszedł się na platformie Steam w nakładzie przekraczającym 750 tysięcy sztuk. Do tej pory gra doczekała się ponad 17 tysięcy recenzji, z czego 90 procent jest pozytywnych.

Po pierwszym sukcesie w studiu panują dobre nastroje, ale przed twórcami ogrom pracy. - Oddanie wersji na konsole oraz gogle VR i kluczowe aktualizacje, w tym zaimplementowanie oczekiwanego przez graczy trybu trzeciej osoby, to tylko niektóre z działań, które planujemy w najbliższych miesiącach — komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube na łamach serwisu Strefa Inwestorów.

Przypomnijmy, Medieval Dynasty to miks gatunkowy, który łączy w sobie strategię, RPG-a, symulator oraz survival.

Nie jest to jedyny hit ostatnich dni na platformie Steam z Polski. Bardzo dobrze radzi sobie również The Riftbraker autorstwa Exor Studios. Gra ukazała się 14 października, zbiera bardzo dobre recenzje (ponad 1200, z czego 92 proc. bardzo pozytywnych) i jest obecnie w pierwszej piątce bestsellerów na platformie. Warto dodać, że w The Riftbraker gra obecnie ponad 17 tysięcy osób jednocześnie. Dane dotyczą wyłącznie platformy Steam. Pamiętajmy też, że gra jest dostępna również na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Na tej drugiej jest dostępna bezpłatnie dla abonentów Game Passa.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.