Polska książka o historii gier

Louvette na Altergraniu przybliżyła mi niezwykłą, jak na polskie warunki, książkę. Niezwykłą na tyle, że nie sądziłem, iż na naszym rynku wydawniczym może ukazać się coś takiego. Mowa o "Dawno temu w grach" Bartłomieja Kluski. Jak nietrudno się domyślić, książka mówi o zamierzchłych czasach w świecie gier wideo, ale co ważniejsze, także w Polsce. Na stronie wydawnictwa, gdzie można tą pozycję zamówić czytamy:

Polska książka o historii gier
marcindmjqtx

W książce tej autor przybliża czytelnikowi niezwykle barwną przeszłość elektronicznej rozrywki: od pierwszej adaptacji gry w kółko i krzyżyk na komputer EDSAC, przez Ponga, Pac-Mana,Tetris i Jet Set Willy, aż po Another World i inne hity lat dziewięćdziesiątych. Najważniejsze wydarzenia, największe przeboje, najsłynniejsi twórcy (plus historia rozwoju gier w Polsce!). Wszystko to w przystępnej formie i z dużą liczbą ilustracji.Dla mnie bomba, tym bardziej, że książka zbiera pochlebne recenzje nie tylko ludzi, którzy pamiętają te, odległe już czasy, ale także tych, którzy znają tamte gry głównie z opowieści. Nie wiem jak Wy, ale ja składam zamówienie - 22 zł to nie majątek, a za tak wyjątkową pozycję zapłaciłbym znacznie więcej, gdyby było trzeba.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkiksiążki

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.