Polska gra teraz jest darmowa. Twórcy zmienili jej tytuł

Polska gra teraz jest darmowa. Twórcy zmienili jej tytuł

Na Steamie jest wiele darmowych gier
Na Steamie jest wiele darmowych gier
Źródło zdjęć: © Steam
Arkadiusz Stando
25.08.2023 10:34

WARSAW RISING: Miasto Bohaterów - taki tytuł nosi teraz gra, którą wcześniej znaliśmy pod nazwą Warsaw. Produkcja wydana przez Instytut Pamięci Narodowej jest teraz darmowa i doczekała się zmian, które nie do końca spodobały się graczom.

Przede wszystkim chyba nikt z nas nie lubi, gdy gra za którą zapłaciliśmy staje się nagle darmowa, albo trafia na darmową promocję w Epic Games Store. Dlaczego więc czasami tak się dzieje? W pewnym momencie sprzedaż gier zwyczajnie zaczyna hamować do zera. Wówczas, jeżeli gra nie posiada dodatkowej płatnej zawartości, to studio nie ma jak zarobić, ani jak dotrzeć do większej grupy odbiorców.

W tym przypadku ponoć ważniejsze okazało się to drugie, a przynajmniej tak swoją decyzję tłumaczą producenci gry - studia Pixelated Milk i Retrovibe. WARSAW RISING: Miasto Bohaterów to gra głównie edukacyjna, więc twórcy za argument uznali, iż dobrym będzie jeśli trafi ona do większej rzeszy odbiorców.

Jednakże oprócz zmiany modelu biznesowego, twórcy wprowadzili sporo zmian w grze WARSAW RISING: Miasto Bohaterów. Część z nich na dobre, część na złe. W grze pojawiła się nowa zawartość, narrator, czy poprawki fotograficzne. Jednocześnie z jakiegoś powodu z gry zniknął dość lubiany przez gracz element strategiczny. Być może nieprzypadkowo mowa była o funkcji edukacyjnej gry i producenci chcieli ją uprościć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jednocześnie, jak donosi redakcja Gry-Online, gra zniknęła z polskiego sklepu GOG.com. Miało to nastąpić dopiero 20 września, a użytkownicy serwisu donosili o tej zmianie już 20 sierpnia, co może oznaczać, że twórcom pomyliła się data. Trochę dziwi fakt, że darmowa wersja gry nie ukazała się w tym serwisie. Czas pokaże, być może i to się ma jeszcze zmienić.

Więcej takich newsów znajdziesz na naszej stronie w kategorii Darmowe Gry.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)