Polscy twórcy znów biorą się za western z krwi i kości. Poznajcie Hard West

Polscy twórcy znów biorą się za western z krwi i kości. Poznajcie Hard West

Polscy twórcy znów biorą się za western z krwi i kości. Poznajcie Hard West
marcindmjqtx
07.08.2014 19:45, aktualizacja: 12.12.2016 16:22

Studio CreativeForge wie jak to zrobić - znajdziemy w nim ludzi, którzy pracowali nad Call of Juarez, ale także Hard Reset czy nową wersją Shadow Warriora. Ale Hard West nie będzie FPS-em. Będzie turową strategią z naciskiem na taktykę i współdziałanie członków oddziału.

CreativeForge nie potrzebuje na dokończenie projektu dużo. Do pomyślnego zakończenia zbiórki na Kickstarterze wystarczy 70 tysięcy dolarów kanadyjskich. Autorzy jako inspiracje cytują serię XCOM (walka) oraz Heroes of Might & Magic (eksploracja krain).

fot. CreativeForge

Pierwszy z elementów wygląda szczególnie ciekawie, bo nie ograniczy się do banalnego klikania na wrogach w nadziei, że my trafimy, a oni nie. Ma być taktycznie, z możliwością wykorzystywania otoczenia (rykoszety, tworzenie osłon), słońca (oślepianie wrogów), chowania się w cieniu czy nawet podkręcania toru lotu kuli.

Sam świat nie będzie natomiast w stu procentach klasycznym Dzikim Zachodem, jaki znamy z większości filmów. CreativeForge pokaże nam Dziwny Zachód (weird west), w którym tradycyjne elementy gatunku mieszają się z fikcją i horrorem.

Jeśli kręcą Was takie klimaty (albo nawet po prostu nudzi powtarzanie w grach wciąż tego samego) to przyjrzyjcie się bliżej stronie projektu na Kickstarterze.

Maciej Kowalik

PS Czytelnicy pamiętający pierwsze lata Polygamii, znajdą na powyższym filmiku starego znajomego, który często gościł na nagraniach Polygadki.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)