Polscy twórcy gier od A do Z: Vivid Games

Polscy twórcy gier od A do Z: Vivid Games23.11.2013 12:00
Polscy twórcy gier od A do Z: Vivid Games
marcindmjqtx

Studio Vivid Games powinniście kojarzyć przede wszystkim z wydanej niedawno na wielu platformach gry Real Boxing. Ale nie jedyne dzieło tych twórców - poznajcie ich lepiej.

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Nazwa firmy została wybrana ze względu na to, co chcieliśmy robić - żywe, barwne, jaskrawe produkcje.

Biuro Vivid Games

2. Rok założenia. Firma została założona w 2006 roku.

Biuro Vivid Games

3. Gdzie Was znaleźć? Bydgoszcz www.vividgames.com www.facebook.com/vividgames

Biuro Vivid Games

4. Na jakie platformy robicie gry? iOS, Android, PS Vita, Shield, Mac, PC.

5. Gry już wydane. Real BoxingTM

Ski Jumping Pro

Speedball 2 Evolution

...oraz wiele innych - między innymi Neon Mania, Speedway GP (seria), BMX Jam, GYRO, Neon Blitz.

6. Gry w produkcji. Godfire: Rise of Prometheus, BRIGHT, Speedball 2 HD.

7. Liczba zatrudnionych. Około 50 osób.

Zespół Vivid Games

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Przygoda z tworzeniem gier rozpoczęła się od demosceny. W drugiej połowie lat 90. obaj założyciele - oraz kilku aktualnie zatrudnionych pracowników - uczestniczyło w tej niesamowitej subkulturze tworzącej niekomercyjne, realtimowe prezentacje. Wówczas tworzenie gier było naturalnym rozwinięciem umiejętności, a dodatkowo sposobem na biznes. Pierwsze gry, jeszcze pod szyldem Vivid Design, rozpoczęliśmy tworzyć w 2003 roku na garstkę telefonów komórkowych, które ledwie mieściły się w kieszeni...

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Pełna obsada pierwszej, drugiej i trzeciej części The Expendables w Real Boxing 2 (sesje motion capture wliczone w cenę) i soundtrack lepszy od tego z Grand Theft Auto V.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Zaczynamy od zdrowego posiłku; codziennie o 9:00 jemy wspólnie śniadania w kuchni, więc na stole mamy bułki, tosty, sery i wędliny oraz warzywa, a także płatki i mleko :).

Śniadanie w Vivid Games

11. Największy autorytet świata gier. Jest ich wielu, praktycznie każdy z nas ma swój co najmniej jeden autorytet, z którego czerpie inspiracje.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Tak jak wszyscy, jesteśmy pod wrażeniem szlachtowania potworów na zlecenie wieśniaków, połączonym ze spiskami królów i bliskimi znajomościami z czarodziejkami produkcji CD Projekt. Z naszego mobilnego podwórka najbardziej doceniamy pracę i produkty 11bit studios oraz Infinite Dreams.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Kontynuujemy prace nad naszymi największymi markami, zaskakujemy graczy nowymi tytułami i gramy na najnowszych platformach, kulturalnie dyskutując o tym, która z nich jest najlepsza ;).

14. Czy wydra wygra? Na ringu z Real Boxing miałaby marne szanse.

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

PS Fanom polskich gier polecamy również fanpage Polskiego GameDevu.

327071006338144298
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)