Polscy twórcy gier od A do Z: Squatting Penguins

Studio Squatting Penguins może pracować nad swoją pierwszą grą dzięki crowdfundingowi. I to nie żadnemu Kickstarterowi, ale polskiej stronie wspieram.to, na której udało się uzbierać prawie 7 tysięcy złotych na The Mims Beginning.

Polscy twórcy gier od A do Z: Squatting Penguins
marcindmjqtx

05.11.2013 | aktual.: 12.12.2016 16:22

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Chcieliśmy wymyślić coś zabawnego, innego, a jednocześnie zachować pewien umiar - tak powstała nazwa Squatting Penguins.

2. Rok założenia. 2012 - to rok założenia zespołu składającego się wtedy z 2 osób (Kuba Machowski, Tomek Pająk).

Kuba - Squatting Penguins

3. Gdzie Was znaleźć? Kraków lub Ciężkowice.

Strona internetowa: www.mimsthegame.com albo Facebook.

4. Na jakie platformy robicie gry? Obecnie na Windowsa, Maka i Linuksa.

5. Gry już wydane. Zanim zaczęliśmy tworzyć The Mims Beginning, stworzyliśmy proste techdemo gry o Wielkim Robocie przemierzającym jaskinie i podziemia. Jednak zrezygnowaliśmy z tego projektu na rzecz czegoś lepszego i bardziej rozbudowanego.

6. Gry w produkcji. The Mims Beginning

7. Liczba zatrudnionych. Jesteśmy obecnie 3-osobowym teamem, nikt nie jest u nikogo zatrudniony. Mało tego, pracujemy zdalnie - osobiście widujemy się od czasu do czasu.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Kilka lat temu dodałem (ja - Kuba Machowski) ogłoszenie z chęcią zawarcia współpracy i stworzenia gry, konkretnie nie wiadomo jeszcze było, jakiej. Odpisał na nie Tomek Pająk i tak to się zaczęło. Od tamtego czasu, czyli już ponad 2 lata, razem współpracujemy, a od 16 miesięcy pełnoetatowo nad The Mims Beginning. Dlaczego robimy gry ? Ciężko określić - na pewno dlatego, że to uwielbiamy i chcemy wyrazić siebie, stworzyć swój własny świat z własnymi zasadami i dać wszystkim dookoła kawał dobrej zabawy. No, i oczywiście po to, by mieć z czego żyć.

Tomek - Squatting Penguins

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Za 100 milionów!!! Każdą.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Pracujemy zdalnie. ;D A z pełnymi rękami roboty przy The Mims Beginning pozostaje nam czas jedynie na makaron z sosem, opcjonalnie jedzenie na telefon.

11. Największy autorytet świata gier. Nie mamy ściśle określonych autorytetów, każdy, kto ukończył własną grę, zasługuje u nas na szczególny szacunek.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Pójściem na łatwiznę byłoby przywołanie którejś z najnowszych produkcji CD Projektu RED. Wspomnę o nieco starszej grze, która po latach zaskoczyła mnie, bo okazała się być stworzona przez rodzimego twórcę. Mowa o Robbo na komputer Atari autorstwa Janusza Pelca.

Krzysiek - Squatting Penguins

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Prosperuje wręcz fantastycznie. My siedzimy na Aruba, egzotyczne kobiety podają nam drinki, podczas gdy my gramy w kolejną grę roku wyprodukowaną przez naszą korporację.

14. Czy wydra wygra? A gdzie pobiegł zielony jeż?

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.