Polscy twórcy gier od A do Z: Spiffy Goats

Studio Spiffy Goats ma już jedną produkcję na koncie. A w planach - rozbudowaną turową strategię dla wielu graczy.

Polscy twórcy gier od A do Z: Spiffy Goats
marcindmjqtx

02.11.2013 | aktual.: 12.12.2016 16:22

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Spiffy Goats (wcześniej CodeDaemons Studio) - chcieliśmy umieścić jakieś zwierzę w nazwie. Także miała tutaj wpływ chęć zmiany wizerunku studia, wcześniejsza nazwa była zbyt oficjalna i pasowała bardziej do wytwórcy jakiegoś podejrzanego oprogramowania niż do twórców gier indie.

2. Rok założenia. 2013, ale od 2009 roku działamy jako grupa tworząca (na początku próbująca tworzyć) gry.

3. Gdzie Was znaleźć? Koszalin

4. Na jakie platformy robicie gry? Póki co tylko na Windowsa, chociaż teraz, dzięki tworzeniu w Unity, mamy więcej możliwości i możliwe, że wydamy naszą grę na więcej platform.

5. Gry już wydane. Rune Masters (2012)

6. Gry w produkcji. Glorious: Companions to turowa gra strategiczna dla wielu graczy osadzona w  ogarniętym nieustanną wojną świecie. Zadaniem gracza jest objęcie dowodzenia nad wojskami  należącymi do jednej z dziewięciu różnych frakcji. Każda ma swoją historię, zróżnicowane typy jednostek, specyficzne taktyki i unikalne wyposażenie.

Podstawowym założeniem jest rozgrywka dla wielu graczy w trybie online i nacisk na planowanie oraz strategię. Na podstawie testów wczesnych wersji zapewniamy: pomimo stosunkowo statycznego charakteru gier turowych starcia dostarczają ogromnych ilości adrenaliny, budzą w graczach strategiczny zmysł oraz chęć ciągłego ulepszania swojej armii.

Poza trybem wieloosobowym w naszych planach jest też tryb dla pojedynczego gracza, umożliwiający wykonywanie zadań w świecie gry.

7. Liczba zatrudnionych. 3.

Spiffy Goats

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Już w gimnazjum szukaliśmy sposobu na zrealizowanie naszego twóczego zapału i właśnie  w ten sposób zaczęliśmy próby stworzenia gry komputerowej, na początku był to projekt przeglądarkowej gry podobnej do OGame.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Za tyle kasy tą jakąkolwiek :P.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Kebab.

11. Największy autorytet świata gier. Duszan: Derek Yu Max: CDProjekt Red Tomek: Blizzard

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Seria Wiedźmin.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Wydaje kolejne update'y do światowego hitu Glorious: Companions i pracuje nad kolejną produkcją.

14. Czy wydra wygra? Możliwe, ale nie pomoże recyklingować.

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

PS Fanom polskich gier polecamy również fanpage Polskiego GameDevu.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.