Polscy twórcy gier od A do Z: Sos Sosowski

Strona głównaPolscy twórcy gier od A do Z: Sos Sosowski
31.10.2013 12:00
Polscy twórcy gier od A do Z: Sos Sosowski
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Dziś w naszym cyklu - jedyny i niepowtarzalny, wyjątkowy i unikalny: Soooooooooooos Soooooosooooowskiiiiiiiiiiiiii. Twórca McPixela i niezwykle pozytywna postać na polskiej scenie twórców gier.

1. Nazwa - skąd się wzięła? Sos: ja jestem Sos, jestem jedynym superbohaterem w tej korporacji, więc zapożyczyłem swą nazwę dla cełow marketingowych!

Sos Sosowski

2. Rok założenia. 2011! Łał! Ale ten czas leci! Niedługo będą dwa lata, jak jestem na rynku. A co się z tym wiąże? Wyższy ZUS. :/

3. Gdzie Cię znaleźć? Nowy Tomyśl! A właściwie mała wiocha niedaleko o której nigdy nikt nie słyszał. A tak bez wychodzenia z domu to sos.gd!

4. Na jakie platformy robisz gry? PC, ajFon, Android, Commodore 64.

5. Gry już wydane. McPixel

Thelemite Badass vs Hipsters Spy Trouble Christmas Shotgun Defense Planet Life Frolicking Furballs Safari Resort Diesel Duel Infinivaders Congress Chainsaw Massacre Afrocity Atrocity Ragdoll Olympics Towlr Defense Pork The Hamster Ninjanoids Sidewalk Miami Electreus Fat Jumbo vs Mumbo Jets and Houses Santa Chomp Foodman vs Furniture Lazy Confetti Lazor Attack of The Heavenly Bats 10.5 Bang Bang Roguelution Videogame Generator Chess Without Turns Potato Potato Potato Potato Potato Potato Potato Potato Potato Potato Potato Needlesoft Haystack Explorer 87 Spiderbats Go to Inn Ballgasm Fight Chickens with Chcikens Fat Al Eat Soup Grasstamania Kill All The Kittens The Dead Ones Too, Go! Speedlight Monkey Krzakass

6. Gry w produkcji. Top Sikret! ;)

7. Liczba zatrudnionych. א

8. Dlaczego robisz gry? Jak to się zaczęło? Robię gry, bo uwielbiam to robić! Uwielbiam też w nie grać, więc zazwyczaj kończy się na tym, że robię grę tylko po to, żeby sobie w nią pograć! Od tego też się zaczęło. ;)

9. Jaką grę zrobiłbyś za 100 milionów dolarów? Hmmm... Zbudowałbym statek kosmiczny, albo kilka! Z gumowymi zderzakami, żeby można się nimi było zderzać jak na karuzeli, tylko że na orbicie. ;) Za resztę kupiłbym ZUS. Przeorał i zasadził ogórki, żeby rosły od razu kiszone!

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Sajgonki! A tak serio to nie mam biura, tylko pracownię! Różnica jest taka, że nikt nie przychodzi i nie trzeba sprzątać. Oprócz tego nie jem w miejscu pracy, tylko "u chińczyka". ;)

11. Największy autorytet świata gier. Michael Brough a.k.a Smestorp!

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. "The Few" - BlackMoonDev Studios!

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Buduję statki kosmiczne!

14. Czy wydra wygra? Zonk!

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

327073496529524778
Udostępnij:
Komentarze (0)