Polscy twórcy gier od A do Z. Robisz gry? Daj znać!

Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie polskie firmy, które produkują gry.

Polscy twórcy gier od A do Z. Robisz gry? Daj znać!
marcindmjqtx

08.07.2013 | aktual.: 12.12.2016 16:23

Naliczyliśmy ich ponad 80 (!), a jesteśmy pewni, że to nie wszystkie. Dlatego jeśli jesteś twórcą gier i jeszcze nie dostałeś od nas maila z ankietą, w której zadajemy kilka mądrych i kilka głupich pytań, napisz do nas na kontakt[at]polygamia.pl.

Po co? W cyklu "Polscy twórcy gier od A do Z" codziennie będziemy przedstawiać inne rodzime studio. A w zasadzie oddamy mu głos, by mogło samo się przedstawić. Powiedzieć co robi, na jakie platformy, jakie ma plany. Niezależnie od tego, czy tworzy wielkie globalne hity, czy małe gry niezależne. Jeśli już jakąś grę wydało, kwalifikuje się do naszej akcji. Jeśli nie, to mamy jedno kryterium - pokazało światu przygotowywany tytuł w jakiejś formie, najlepiej materiału z samej rozgrywki.

Niewiele jest krajów w Europie, w których powstaje tyle gier, co u nas. W ciągu kilku lat dorobiliśmy się studiów tworzących gry na światowym poziomie - by wymienić tylko CD Projekt RED, Techland czy 11 bit studios. W ślad za nimi idą dziesiątki mniejszych, ale kto wie, jak urosną po sukcesach.

Chcemy pomóc w promocji tym mniejszym i pokazać, że Polska grami stoi.

Redakcja

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.