Polscy twórcy gier od A do Z: PixelFrog

Polscy twórcy gier od A do Z: PixelFrog

Polscy twórcy gier od A do Z: PixelFrog
marcindmjqtx
15.10.2013 12:00, aktualizacja: 12.12.2016 16:22

Żaby, jak się okazują, też mogą robić gry. Przynajmniej, jeśli są z pikseli.

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Nazwa firmy wzięła się oczywiście z przypadku. Po prostu lubimy żabki i piksele ;D.

2. Rok założenia. Końcówka 2012 roku.

3. Gdzie Was znaleźć? Nasza siedziba mieści się w Lublinie. www: http://pixelfrog.pl/ facebook: https://www.facebook.com/pixelfroggames twitter: https://twitter.com/PixelFrogGames

4. Na jakie platformy robicie gry? Tworzymy na platformy: Android, Blackberry, PC. W najbliższych planach - iOS oraz Mac.

Viking Memo

6. Gry w produkcji. W produkcji mamy jedną hopkę oraz kilka drobnych gierek na mobilne. Śledźcie nasze poczynania :).

HOPA od PixelFrog

7. Liczba zatrudnionych. Stały core stanowią dwie osoby, jednak w czasie wakacji było nawet 9 osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Trzeba zadać sobie pytanie - czy podążać za całym stadem, czy też przekonać się, jak to jest tworzyć coś nowego. Postanowiliśmy wydeptać własną ścieżkę i pokazać, że po drugiej stronie Wisły też znajdują się pasjonaci, którzy chcą stworzyć coś fajnego z niczego.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Oooooogromna suma. Na pewno nie byłaby to jedna gra, a szereg małych i przyjemnych gierek z dopracowaną grafiką i rozgrywką. Każda gierka byłaby zupełnie inną bajką, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Mamy już pączkożercę, zupkożercę i kilku pizzojadów. Raz widziałem jogurt, bułę i jabłko... w biurze obok.

11. Największy autorytet świata gier. Jest sporo fajnych firm/osób, których poczynania warto śledzić, chociaż z sentymentem patrzymy na starocie Team17. Miodność można było wynosić garściami. Jeszcze wcześniej Another World oraz Flashback. A wracając do naszego wieku, wrażenie robią FEZ, hopki Artifexu oraz pomysłowość małych game developerów.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Wiemy ile wysiłku kosztuje wydanie gry więc brawa należą się wszystkim, którzy tworzą gry w Polsce.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Jest paczką fajnych, zakręconych ludzi tworzących przyjemne gierki dla każdego.

14. Czy wydra wygra? Oczywiście, że płazy wygrają z wydrą! I to nie raz! :D

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)