Polscy twórcy gier od A do Z: PhiGames

Polscy twórcy gier od A do Z: PhiGames

Polscy twórcy gier od A do Z: PhiGames
marcindmjqtx
11.10.2013 12:00, aktualizacja: 12.12.2016 16:22

Wbrew pozorom nie chodzi o opryskliwe prychnięcie, ale o grecką literę... Poznajcie PhiGames.

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? To trochę śmieszna historia. Parę nazw, które się nam podobały, było już zajęte, a nie chcieliśmy, żeby nas mylono z kimś innym. Od początku chcieliśmy mieć własną markę. Pojawiła się litera Phi z alfabetu greckiego, ktoś powiedział, że jest podobna do logo Quake'a, więc zmodyfikowaliśmy literę Phi dodaliśmy Games i tak powstała nazwa: PhiGames.

2. Rok założenia. Oficjalny start to 21 czerwiec 2012 roku.

3. Gdzie Was znaleźć? Strona internetowa: www.phigames.eu. Miasto: Radom i nie tylko. Obecnie prace odbywają się we współpracy zdalnej. Nie mamy stałego lokum.

4. Na jakie platformy robicie gry? Obecnie na platformy: iOS, Mac i PC.

5. Gry już wydane. Chwilowo brak, lecz w tym roku odbędą się 2-3 premiery.

6. Gry w produkcji. Crazy Otaku - gra platformowa. Wcześniej nazwa kodowa: Akihabara World. Premiera planowana do końca tego roku.

Otaku quiz - quizy o mandze, anime, kulturze japońskiej, historii mangi. Możliwości dzielenia się wynikami przez FB, Twitter.

Otaku Quiz

Pantsu Collector - zwariowana gra, która będzie wydana na platformę iOS oraz komputery klasy PC i MAC przy współpracy z urządzeniem LeapMotion. Dzięki temu ręką będziemy mogli sterować grą. Jest to pierwszy projekt tego typu. Więcej informacji na dniach zostanie opublikowanych na naszej stronie. Premiera planowana do końca tego roku.

Pantsu Collector

7. Liczba zatrudnionych. Współpraca - 5 osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Z pasji i zainteresowań. Osobiście od dawna chciałem tworzyć gry. Programowaniem interesowałem się już dawno temu i z nim zaczynałem przygodę, więc lata nauki zaowocowały zebraniem ekipy i rozpoczęciem prac. Każdy w ekipie czymś się interesuje np. programowanie, grafika 3d, grafika 2d... Wszystkie te aspekty są potrzebne w branży gamedeveloperskiej.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Za 100 mln dolarów? Tu można nieźle poszaleć, ale jak wybierać, to gra MMORPG w wirtualnej rzeczywistości. Gra rodem z anime typu Hack czy Sword Art Online. Po to aby gracz mógł poczuć się bohaterem gry, spojrzeć na świat z innej perspektywy, co pozwoliłoby na jego większą eksplorację.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Zdrowe odżywianie to podstawa. Dużo siedzącej pracy wymaga ruchu, ale pizza czy cola też się pojawi... Szczególnie, że sporo spotkań odbywało się przy fast foodach.

11. Największy autorytet świata gier. Brak, można by tu wymienić wielu.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Wiedźmin od CD Projekt, a z mniejszych - Anomaly: Warzone Earth od 11 bit studio.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Wydaje grę na PS4.

14. Czy wydra wygra? -

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)