Polscy twórcy gier od A do Z: Kalafior Games

Polscy twórcy gier od A do Z: Kalafior Games

Polscy twórcy gier od A do Z: Kalafior Games
marcindmjqtx
06.01.2014 12:00, aktualizacja: 12.12.2016 16:22

Kalafior Games to szyld, pod jakim gry tworzy Maciek Lamberski. Zobaczcie, co ma na koncie.

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Jeśli nie masz firmy - jak się nazywasz, skąd się wziąłeś? Jestem Maciek Lamberski i tworzę gry pod szyldem Kalafior Games. Nazwa pojawiła się przypadkiem, podczas myślenia nad domeną internetową, pod którą znajdą się gry. Wtedy z Tomkiem - kolegą, z którym na początku prowadziłem stronę - wpadliśmy na nazwy warzyw, w tym kalarepę i kalafiora. To drugie wygrało. I tak już zostało.

2. Rok założenia. Jeśli nie masz firmy - od kiedy robisz gry? Gry tworzę od 2003 roku.

3. Gdzie Cię znaleźć? Mieszkam w Krakowie. Wszystkie moje gry, jak i bloga z nowościami, można znaleźć na http://kalafiorgames.com.

4. Na jakie platformy robisz gry? Do tej pory wyłącznie na systemy Windows. Tzn. wiecie, do 2008 roku i mojej ostatniej wydanej gry. Obecnie mierzę się ze stworzeniem multiplatformowej gry głównie na systemy mobilne - Android i iOS. Jeśli dobrze pójdzie, przeportuję ją także na systemy desktopowe.

5. Gry już wydane. Do tej pory stworzyłem 10 gier, z czego 7 jest dostępnych na mojej stronie internetowej. Wśród nich Zenek Zombie i Elf Elfonsinio 2.

6. Gry w produkcji. W tym momencie pracuję nad grą platformową. Jest to jeszcze na tyle świeży projekt, że nie mogę przedstawić żadnych konkretów.

7. Liczba zatrudnionych - zaznacz, jeśli pracujesz w stu procentach sam. A może niektóre zadania zlecasz innym? Pracuję sam!

8. Dlaczego robisz gry? Jak to się zaczęło? Wszystko zaczęło się od Commodore 64, którego dostałem od wujka. Na jednej z kaset był Program Man - taki prosty edytor gier. Polegał on głównie na edytowaniu grafiki i animacji postaci. Mechanika gry była niezmienna.

Później pamiętny KŚ Niezbędnik 04/02 z pełną wersją programu The Games Factory. Od tamtej pory zajawiłem się tworzeniem gier na dobre.

9. Jaką grę zrobiłbyś za 100 milionów dolarów? Platformówkę z eksploracją świata, questami i rozwojem postaci.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Nie posiadam biura, ale kawa.

11. Największy autorytet świata gier. Nie lubię takich rzeczy.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Drega Syia: Eozsof.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robisz jako twórca gier? Tworzę grę.

14. Czy wydra wygra? Takich też nie lubię.

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)