Polscy twórcy gier od A do Z: Idea-L-Center

Studio Idea-L-Center to autorzy pierwszego polskiego sukcesu na Kickstarterze. To właśnie tam została ufundowana ich gra - kosmiczna strategia M.O.R.E.

Polscy twórcy gier od A do Z: Idea-L-Center
marcindmjqtx

11.09.2013 | aktual.: 12.12.2016 16:22

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Pomysł, Ideał, Centrum... połączone w kreatywnej osobliwości. Czyli w wolnym tłumaczeniu: różnorodność, perfekcja wykonania, wspólne dążenie do jasno sprecyzowanego celu, jakim jest realizacja wyjątkowych gier komputerowych.

2. Rok założenia. Sami nie wiemy. ;) Wszystko zaczęło się kształtować dawno temu, w 2012 roku nabrało rozpędu, chociaż chyba najwłaściwszą datą będzie rok 2013.

3. Gdzie Was znaleźć? W większości na Górnym Śląsku.

Strona naszego teamu jest w zawieszeniu i pewnie tak pozostanie jeszcze przez dłuższy czas. Najwięcej informacji o nas i naszej grze w chwili obecnej można znaleźć na www.morethegame.com.

4. Na jakie platformy robicie gry? Windows, Linux, Mac.

5. Gry już wydane. Do chwili obecnej nie wydaliśmy jeszcze żadnej gry.

6. Gry w produkcji. M.O.R.E. - Military. Organization. Research. Exploration.

M.O.R.E.

M.O.R.E.

M.O.R.E.

7. Liczba zatrudnionych. Zmienna. Aczkolwiek przez większość czasu nasz team składa się z około 8 osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Tutaj właściwie każdy członek zespołu powinien się wypowiedzieć we własnym zakresie. Moja przygoda z tworzeniem gier komputerowych zaczęła się w 2000 roku, na studiach. Wtedy w ramach pracy zaliczeniowej z programowania zacząłem pisać... następcę Master of Orion 2 ;). Przez następne 12 lat zbierałem doświadczenie w szeroko pojętym IT oraz zarządzaniu firmą. Przez cały ten czas czekałem na grę, która zdetronizowałaby wspomniane wcześniej MoO2. W końcu stwierdziłem, że chyba się nie doczekam, jeżeli sam nie wezmę spraw w swoje ręce i wraz z grupką znajomych zabrałem się do dzieła. Po kilku miesiącach pracy pokazaliśmy efekt naszych poczynań na portalu Kickstarter. Dzięki sukcesowi tam osiągniętemu oraz przychylnym opiniom ludzi z całego świata, zajęliśmy się tworzeniem gier w pełnym wymiarze czasu.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Taką jaką robimy - czyli turową strategię kosmiczną 4x. Z tym, że nasz team oraz rozmach produkcji byłby znacznie większy.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... W chwili obecnej nie mamy jeszcze jednego stałego adresu.

11. Największy autorytet świata gier. Sid Meier.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Wiedźmin 1.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Wydajemy bądź intensywnie pracujemy nad drugim DLC do gry M.O.R.E. Powoli przygotowujemy się też do realizacji drugiego dużego projektu - gry komputerowej, która również, tak jak M.O.R.E., dojrzewa w mojej głowie już od wielu lat...

14. Czy wydra wygra? Nie, Artur za wolno kręci.

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.