Polscy twórcy gier od A do Z: Huckleberry Studio

Czy znacie już Edengrad? To pierwsza produkcja Huckleberry Studio.

Polscy twórcy gier od A do Z: Huckleberry Studio
marcindmjqtx

10.09.2013 | aktual.: 12.12.2016 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Huckleberry Studio. "Huckleberry", czyli z angielskiego "borówki". Wszyscy w zespole jesteśmy wielkimi fanami borówek.

2. Rok założenia. 2011.

3. Gdzie Was znaleźć? Aktualnie pracujemy zdalnie, nie posiadamy więc siedziby. Cały zespół jest rozsiany po Polsce - od Szczecina, przez Kruszwicę i Płock, po Kraków.

Nasza strona internetowa to: huckleberrystudio.com, jednakże więcej o naszym zespole można znaleźć na stronie naszego głównego projektu: edengrad.net.

4. Na jakie platformy robicie gry? Windows, Mac oraz Linux.

5. Gry już wydane. Aktualnie brak.

6. Gry w produkcji. Edengrad.

7. Liczba zatrudnionych. Aktualnie pracuje u nas 5 osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Poznaliśmy się już, gdy każdy z nas miał jakieś doświadczenia przy tworzeniu gier. Cechy, które nas łączą, to zaciekawienie, jak działają gry od kuchni oraz w jaki sposób się je tworzy, chęć stworzenia czegoś własnego, w co będą grały miliony.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Edengrad, tylko większy i lepszy.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Jak to co...? Borówki! :)

11. Największy autorytet świata gier. Można by wymieniać sporo nazwisk, ale trzy osoby, które przychodzą mi teraz na myśl, to: Sos Sosowski, Kamil Nowakowski i Tim Cain.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Wiedźmin, ale to raczej wiadome i bezkonkurencyjne. Jednak pomijając tę kultową polską grę, dobrze bawiliśmy się przy Call of Juarez.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Na pewno będziemy posiadać już stacjonarne biuro. A czym sie zajmujemy? Zapewne dodatkiem do Edengradu.

14. Czy wydra wygra? W Edengradzie? Raczej zagości na stole jako główne danie.

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

Obraz
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.