Polscy twórcy gier od A do Z: fragOut

Strona głównaPolscy twórcy gier od A do Z: fragOut
27.12.2013 12:00
Polscy twórcy gier od A do Z: fragOut
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Dotychczas studio fragOut pracowało dla innych, choćby nad ostatnią odsłoną serii Arma. Teraz zajmuje się jednak już własną grą.

bEJgIxKd

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Nazwa fragOut pochodzi oczywiście od "Frag out!" i jest to klasyczny, zarówno gamerowy, jak i wojskowy, okrzyk w języku angielskim, informujący o rzucanym lub wystrzeliwanym granacie odłamkowym ("FRAGmentation grenade"). Podkreśla ona nasze preferencje odnośnie tematyki projektów.

2. Rok założenia. 2013.

3. Gdzie Was znaleźć? Jesteśmy międzynarodowym zespołem z siedzibą w Łodzi. Strona internetowa: www.fragoutstudio.com.

bEJgIxKf

4. Na jakie platformy robicie gry? Mobilki (Android, iOS, Windows 8) i PC.

5. Gry już wydane. Istniejemy formalnie bardzo krótko, do tej pory mamy na koncie jedynie outsourcing w ArmA3 (wszystkie gameplayowe animacje) oraz krótkie epizody m. in. w Iron Front.

6. Gry w produkcji. Autorski RTS Firebound na platformy Android, iOS, Windows 8 oraz w planach w wersji MMORTS na PC. Współpracujemy także z Blackfoot Studios nad Ground Branch.

Firebound

bEJgIxKl

7. Liczba zatrudnionych. 3 stałych i 7 "lotnych" :).

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Na początku epicko spotowaliśmy i fragowaliśmy. W niezrozumiały sposób znaleźliśmy się jednak po drugiej stronie ekranu. Pracowaliśmy długo dla innych, a potem nadszedł czas na zmiany :). Dlaczego robimy gry? Bo uwielbiamy to robić. Łączenie pasji z pracą nigdy nie było przyjemniejsze.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Taktyczny, realistyczny MMO shooter będący godnym sequelem pierwszych Ghost Reconów lub Rainbow Siksów :).

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Kawior i bakłażan.

bEJgIxKm

11. Największy autorytet świata gier. Red Storm (kiedyś) i Rockstar (obecnie). Studia, które zdecydowanie wiedzą/wiedziały, jak zrobić kawał solidnej roboty.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Tutaj nie ma konkurencji - Wiedźmin 2.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Płaci trzy razy większe stawki ZUS-u i podatek 50%. :)

14. Czy wydra wygra? Bez aimbota? Please...

bEJgIxKn

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

326843557771237418
Udostępnij:
bEJgIxLb