Polscy twórcy gier od A do Z: CI Games

CI Games, czyli po prostu City Interactive pod nową nazwą. Znacie to studio. Sprawdźcie, jak odpowiedzieli na naszą ankietę.

Polscy twórcy gier od A do Z: CI Games
marcindmjqtx

11.08.2013 | aktual.: 12.12.2016 16:23

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? CI Games to efekt ewolucji z nazwy City Interactive. Chcemy, aby nazwa kojarzyła się bezpośrednio z tym, co robimy, czyli z produkcją gier. Jesteśmy też w tej komfortowej sytuacji, że sami wydajemy własne produkcje.

2. Rok założenia. 2002.

3. Gdzie Was znaleźć? Ul. Puławska 182, Warszawa. www.cigames.com https://www.facebook.com/CIGamesOfficial

4. Na jakie platformy robicie gry? PC, Xbox 360, PS3, Xbox One, PS4.

5. Gry już wydane. Serie: Art of Murder Battlestrike Chronicles of Mystery Combat Wings Sniper Ghost Warrior Terrorist Takedown Wings of Honour

Oraz ponad 50 innych tytułów.

6. Gry w produkcji. Alien Rage - pełen akcji FPS osadzony w realiach sci-fi, który czerpie pełnymi garściami z klasyków gatunku i przywraca wiarę w to, że poziom hard to wyzwanie, a nie rutyna. https://www.facebook.com/alienragegame?fref=ts http://alienragegame.com/

Lords of the Fallen - wyjątkowo wymagający action RPG, kładący ogromny nacisk na taktykę i strategię w starciach z poszczególnyumi przeciwnikami. W pakiecie oprawa audiowizualna, która pokazuje moc next-genów. https://www.facebook.com/LORDSoftheFALLEN?fref=ts http://lordsofthefallen.com/

Enemy Front - FPS osadzony w realiach drugiej wojny światowej. Gra, która kładzie ogromny nacisk na odwzorowanie realizmu i ukazuje ten konflikt z innej, niewyeksploatowanej do tej pory strony. https://www.facebook.com/EnemyFront?fref=ts

7. Liczba zatrudnionych. Blisko 200 osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Bo zawsze chcieliśmy to robić, bo to uwielbiamy, bo to nasza pasja.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Każdy element byłby nieprzeciętny. Na przykład do sesji motion capture zaangażowalibyśmy Van Damme'a i Chucka Norrisa. Kiedy walczyliby ze sobą, my obstawialibyśmy, kto wygra, a hostessy serwowałyby nam drinki. Musieliby oczywiście walczyć na plaży. Powiedzmy Karaibskiej. A to byłaby dopiera scena otwierająca pierwszy akt...

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Balans to podstawa. Umiejętne wyważenie proporcji węglowodanów, białka i protein daje siłę i energię.

Dlatego raczej nie przyrządzamy sobie posiłków sami.

11. Największy autorytet świata gier. Do tego zdecydowanie potrzebna jest oddzielna ankieta...

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. To wbrew pozorom nie jest takie proste pytanie. Obserwujemy naszą konkurencję i jesteśmy w jakiś sposób dumni z każdej dobrej produkcji, pod którą podpisują się Polacy.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Robimy to co kochamy. Produkujemy i wydajemy dopracowane, doceniane na całym świecie gry.

14. Czy wydra wygra? Wydra powinna dostać bana za cheatowanie. Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt nie chce powiedzieć tego głośno.

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.