Polscy twórcy gier od A do Z: Bushido Games

Bushido Games to grupa pasjonatów z całej Polski, którzy mają to szczęście, że gry nie tylko robią, ale i na nich zarabiają.

Polscy twórcy gier od A do Z: Bushido Games
marcindmjqtx

17.12.2013 | aktual.: 12.12.2016 16:22

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Łatwiej wybrać, co będziesz robić, niż nazwę. Zanim zaczęliśmy, długo siedzieliśmy w korpo i przerzucaliśmy się pomysłami. W końcu trafiliśmy na Bushido i spodobało nam się.

W końcu Bushido (poza całym kodeksem oczywiście) to w dosłownym znaczeniu droga wojownika!

Dodatkowo lubimy Japonię za samurajów, ninja, Nintendo, Sony i całą masę innych rzeczy.

2. Rok założenia. 2010.

3. Gdzie Was znaleźć? Naszym celem od początku było być niezależnym od miejsca. Dlatego nie mamy i nie chcemy mieć biura. Stąd, jeżeli ktoś by chciał naprawdę szukać, to niech się wybierze do Poznania, Gliwic, Lublina, Bangkoku albo Trójmiasta. Ale uwaga, lepiej zapytać wcześniej, bo nigdy nie wiadomo, czy któreś lokum jest dalej aktualne.

Nasza strona: www.bushidogames.com

4. Na jakie platformy robicie gry? Wiekszość gier stworzyliśmy w HTML5 na urządzenia mobilne. Głównie przeglądarki na iOS-ach, Androidach i Blackberry. Parę z nich trafiło również do App Store czy Google Play. Nasza najnowsza gra przeznaczona jest (póki co) na przeglądarki PC.

5. Gry już wydane. Animals Puzzle, Number Mash, Crazy Gems, Monster Keeper

Space 4 in a row

Space 4 in a row

Animory

Animory

Steam Simon

Steam Simon

6. Gry w produkcji. Staramy sie być codziennie o krok dalej niż wczoraj. Ty razem zabraliśmy się za grę społecznościową - Poker Solitaire. Gracze otrzymują punkty za figury pokerowe i starają się zdobyć ich więcej niż przeciwnik.

Poker Solitaire

7. Liczba zatrudnionych. Obecny zespół tworzy 7 osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Od zawsze byliśmy graczami, a kiedy w 2010 roku rezygnowaliśmy z etatów, obudziły się nasze marzenia. Zdecydowaliśmy się tworzyć gry, szczególnie że udało nam się na nich zarabiać i dzięki temu pozostać niezależnym.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Zapytałem w firmie :

"Duże, desktopowe MMO Hardcore ;)" "mmorpg :D, najlepsza na świecie :D" "100 indyków za 1 milion" "first person shota" "rpga połączengo z przygodówką. Coś jak Zelda ale bardziej zorietowaną na zagadkach a nie na zabijaniu"

Trudno zdecydować od tak. Pewnie byśmy cały miesiąc musieli się wykłócać, co zrobić z takim budżetem.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Praca zdalna ma tę zaletę, że nie musimy mieć biura. Korzystamy z tego i jemy pyszne obiady w domu.

11. Największy autorytet świata gier. Od czasów pierwszej Cywilizacji - Sid Meier.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Ciężko było wybrać, ale Wiedźmin. Cała seria. Nie tylko za same gry, ale za podejście do tworzenia, traktowanie graczy, za podjęte ryzyko i promowanie polskiej literatury na świecie.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? GRY! Koniecznie. Takie prosto z naszych marzeń. Wykręcone, dziwne, inspirujące, innowacyjne, wciągające. No i, oczywiście, zarabiające na siebie.

14. Czy wydra wygra? Wydra skończył się na "Kill'em All".

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.