Polscy twórcy gier od A do Z: b‑interaktive

b-interaktive to studio, którego część mieści się w Niemczech, a część u nas, w Gliwicach. Zajmuje się mobilnymi aplikacjami dla całej rodziny. I wydaje je nawet w 20 wersjach językowych!

Polscy twórcy gier od A do Z: b-interaktive
marcindmjqtx

13.12.2013 | aktual.: 12.12.2016 16:22

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? b-interaktive GmbH. Za naszą nazwą nie stoi wielka historia. Po prostu zależało nam, żeby wyrażała mobilny charakter naszych gier.

2. Rok założenia. 2011.

3. Gdzie Was znaleźć? Gliwice (Polska) Schwerte (Niemcy) http://www.b-interaktive.com/ https://www.facebook.com/binteraktive

4. Na jakie platformy robicie gry? iOS, Android, Windows 8, Windows Phone.

5. Gry już wydane. W b-interaktive produkujemy popularne gry dla całej rodziny. Lokalizujemy nasze produkty dla największych rynków mobilnych, dlatego są dostępne nawet w 20 wersjach językowych.

Mensch ärgere Dich nicht! / Don't get angry / Chińczyk

Kniffel / Yahtzy / Kości

Dame / Checkers / Warcaby (także wersja multiplayer)

Mühle / Mill / Młynek

Wortsuche / Word Search / Wykreślanka

Kreuzworträtsel / Crosswords / Krzyżówki

Aplikacje tworzone pod brandem Benjamin Blümchen:

Także aplikacje-bajki dla dzieci.

6. Gry w produkcji. Chińczyk multiplayer w 20 wersjach językowych. Gra-zagadka, w której wykorzystujemy innowacyjne podejście do sterowania urządzeniem mobilnym. Premierę planujemy na początek 2014 roku.

7. Liczba zatrudnionych. 25 osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Nasza firma powstała w wyniku spotkania osób, które graczami były od zawsze. Warto dodać, że polski oddział naszej firmy mieści się w Gliwicach, które w naszej ocenie są kopalnią talentów programistycznych. Dalej poszło już gładko.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Coś, co byłoby sterowane falami mózgowymi. Może curling?

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... W naszym biurze królują produkty z Biedronki, którą mamy niedaleko. Jadamy więc wszystko od skrzydełek z kurczaka i parówek, po orzeszki i kiełki brokuła.

11. Największy autorytet świata gier. Na potrzeby tego pytania próbowaliśmy sprawdzić, kim był twórca Sapera. A tak poważnie, to nie byliśmy zgodni w tym temacie, więc zostawiamy pytanie bez odpowiedzi.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Z branży mobilnej Jelly Defense od Infinite Dreams i seria Anomaly od 11 bit studios. Na pecety - Wiedźmin 2.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Zbudowaliśmy pokaźnych rozmiarów społeczność graczy. Zajmujemy się wchodzeniem na rynki dalekowschodnie. W wolnym czasie uprawiamy aktywny teambuilding na ciepłych plażach.

14. Czy wydra wygra? To zależy, w co zagra.

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

PS Fanom polskich gier polecamy również fanpage Polskiego GameDevu.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.