Polscy twórcy gier od A do Z: ATGames

Polscy twórcy gier od A do Z: ATGames

Polscy twórcy gier od A do Z: ATGames
marcindmjqtx
30.07.2013 12:00, aktualizacja: 12.12.2016 16:23

Tomek Kutera z naszej redakcji swego czasu uzależnił siebie i swoją dziewczynę od Puzzle Craft autorstwa ATGames. Jeśli nie graliście, zróbcie to koniecznie, bo to świetna gra i niesamowity zjadacz czasu. A w naszym cyklu ujawniamy, nad czym ci warszawscy twórcy pracują teraz. Co powiecie na prowadzenie własnego biura detektywistycznego?

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? Ars Thanea Games (ATGames) to spółka córka agencji kreatywnej Ars Thanea (www.arsthanea.com). Ars Thanea to, w wolnym tłumaczeniu z greckiego, Art of Imagination.

2. Rok założenia. 2012 r.

3. Gdzie Was znaleźć? Warszawa

Bartłomiej Rozbicki, szef studia ATGames

4. Na jakie platformy robicie gry? iOS, Android, Windows Phone 8, Windows 8, Blackberry. W planach mamy Nintendo 3DS i PS Vita.

5. Gry już wydane. The Mooniacs

Puzzle Craft

6. Gry w produkcji. Another Case Solved - pełna łamigłówek gra o prowadzeniu własnego biura detektywistycznego w ciekawych czasach cukierkowej prohibicji. Po sukcesie Puzzle Crafta ją również wydajemy z Chillingo (iOS). Gra będzie dostępna na popularnych platformach mobilnych.

Poniżej - pierwsze obrazki z Another Case Solved:

Another Case Solved

Another Case Solved

7. Liczba zatrudnionych. 8 osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Kochamy gry. Zaczęliśmy od produkcji visuali do gier Ubisoftu. Potem współpraca rozciągnęła się na inne firmy zajmujące się grami. 2 lata temu postanowiliśmy robić własne gry i wydzieliliśmy brand zajmujący się tylko nimi. Tak powstało ATGames.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Zarabiającą 200 milionów.

Designerzy ATGames

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Zdrowe jedzenie (o dziwo wszyscy dbają o dobrą kondycję).

11. Największy autorytet świata gier. Sid Meier

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. The Witcher (zdania w studiu były podzielone, ale wygrał za walory produkcyjne).

Programiści ATGames

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Nadal pracujemy nad grami, które są ciekawe i dają ludziom radość. Wypuszczamy kilka doskonałych gier rocznie.

14. Czy wydra wygra? W tym roku zdecydowanie ma na to szanse.

Ci twórcy w ATGames zajmują się oprawą

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)