Polscy twórcy gier od A do Z: AnaWiki Games

Polscy twórcy gier od A do Z: AnaWiki Games

Polscy twórcy gier od A do Z: AnaWiki Games
marcindmjqtx
10.12.2013 12:00, aktualizacja: 12.12.2016 16:22

Studio AnaWiki to weterani, którzy gry zaczynali robić jeszcze w 1995 roku. Zawodowo zajmują się tym od 2006 roku i obecnie marzą o wydaniu pierwszego tytułu nie tylko dla graczy okazjonalnych.

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? AnaWiki Games. AnaWiki to złączenie początkowych liter imion moich córek (Anastazja i Wiktoria). Postanowiłem w ten sposób uhonorować je za przywrócenie mnie do świata tworzenia gier.

2. Rok założenia. Oficjalny to 2003, chociaż wtedy jeszcze nie robiliśmy gier. Do tworzenia gier wróciliśmy w 2006 roku. Chociaż taki prawdziwy początek jako twórcy gier mieliśmy jako nastolatkowie, w 1995 roku.

3. Gdzie Was znaleźć? Biuro mamy w Stargardzie Szczecińskim, ale wirtualnie funkcjonujemy pod adresem www.anawiki.com (oraz w różnych App Storach).

4. Na jakie platformy robicie gry? Windows, OSX, iOS - to nasze główne platformy. Mamy też wydanych kilka gier na Linuksa, ale ostatnio zaniedbaliśmy tę platformę. Rozważamy wejście na Androida.

5. Gry już wydane. Seven Seas Solitaire

Seven Seas Solitaire

Arizona Rose and the Pirates' Riddles

Arizona Rose and the Pirates' Riddles

Dress-Up Pups

Dress-Up Pups

Avalon Legends Solitaire

Avalon Legends Solitaire

Runes of Avalon

Runes of Avalon

Runes of Avalon 2

Runes of Avalon 2

Spooky Runes

Spooky Runes

6. Gry w produkcji. Mystery Riddles Magic Heroes: Save Our Park Avalon Legends Solitaire 2 Arizona Rose 2

7. Liczba zatrudnionych. Trzy. Chociaż gdyby liczyć wsparcie zewnętrzne, to przy niektórych grach pracuje 10 i więcej osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Zaczęło się dawno, dawno temu i od gier. Nie naszych, jeszcze tych na komputery 8-bitowe. To wtedy odrobina tekstu i trochę grafiki pozwoliło uwierzyć dziecku, że uczestniczymy w wirtualnym świecie. A później odkryłem, że mam talent programistyczny i sam mogę takie światy tworzyć. Odkryłem też, że potrafię zarazić innych swoją pasją i w ten sposób zebrać zespół, który będzie w stanie tworzyć gry częściej niż jedną na kilka lat.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Zapewne kiepską. Z takimi pieniędzmi trzeba umieć postępować, a jak na razie nasze gry nie zbliżyły się budżetem nawet do jednej tysięcznej tej kwoty. Możliwe też, że zrobilibyśmy grę taką jak teraz, tylko z grafiką i muzyką dużo wyższej jakości.

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Kawa i herbata ;-). Poza tym normalne domowe obiadki.

11. Największy autorytet świata gier. Jakoś tak dziwnie się składa, że nie ma kogoś takiego, co nie znaczy, że nie mam autorytetów. Z osób, które mnie inspirują mogę wymienić np. Richarda Bransona, Steve'a Jobsa, Henry'ego Forda czy Arnolda Schwarzeneggera.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Chyba Wiedźmin, ale w zbyt wiele polskich tytułów nie grałem, by się móc rzetelnie wypowiedzieć.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Świętuje trzynastolecie ;-). To już praktycznie za niewiele ponad 2 lata, nie sądzę, byśmy w  zbytnio się rozwinęli w tak krótkim czasie (może dojdzie jedna-dwie osoby do zespołu). Mam jednak nadzieję, że do tego czasu wydamy nasz pierwszy nie-casualowy tytuł.

14. Czy wydra wygra? Niestety nie. Teraz rządzi Turbo Ślimak :).

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)