Polscy twórcy gier od A do Z: A&A Games

Polscy twórcy gier od A do Z: A&A Games
marcindmjqtx

22.07.2013 12:00, aktual.: 12.12.2016 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Codziennie w samo południe prezentujemy na Polygamii jedno polskie studio/jednego polskiego twórcę gier. W trzecim dniu akcji dochodzimy do litery A...

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? A&A Games to nazwa studia powstałego jeszcze w 2003 roku. Do dziś jej geneza owiana jest tajemnicą.

2. Rok założenia. Studio powstało w 2003 roku. Jego osobowość prawna - spółka D&A Software - została założona w maju 2012 roku.

3. Gdzie Was znaleźć? Siedziba firmy znajduje się w Świdnicy, jednak jako miejsce spotkań biznesowych preferujemy Wrocław. A także: www.dasoft.eu, www.aagames.eu.

4. Na jakie platformy robicie gry? Android, iOS, niegdyś PC.

5. Gry już wydane. Drago Pet, Unicorn Ride, Elemental Jewels, Ski Jump Simulator. Linki do gier znajdują się tutaj.

Drago Pet

6. Gry w produkcji. Drago Pet iOS, Catch The Pig.

7. Liczba zatrudnionych. 2 osoby. 6 osób stale współpracujących.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Tworzenie gier było naszym marzeniem. Stąd też naszą przygodę z programowaniem rozpoczynaliśmy od pisania prostych gier tekstowych. Droga do sukcesu nie była łatwa. Przeżyliśmy wiele rozczarowań, kilka nieudanych projektów. Doświadczenie nauczyło nas, że jeśli chcesz mieć coś zrobionego dobrze, licz tylko na siebie i zrób to sam. Przyjmując niepowodzenia jako doświadczenie, konsekwentnie kroczyliśmy w nadanym sobie kierunku. Dziś nasza najpopularniejsza gra ma ponad 2,5 miliona pobrań, a w każdej chwili w grze znajduje się około 300-400 aktywnych graczy z ponad 200 krajów całego świata. Nie czujemy się jednak spełnieni. Jesteśmy nadal głodni kolejnych przygód z gamedevem. Mamy jasno określone plany na przyszłość.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? RPG-a w klimacie słowiańsko-medievalowym. Scenariusz jest już gotowy od 3 lat. Czekamy tylko na odpowiedni moment, kiedy firma bardziej się rozwinie. Jeżeli jest tu gdzieś zainteresowany inwestor to zapraszamy do rozmów...

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Lasagne/pizza/schabowy.

11. Największy autorytet świata gier. Jussi Koskela.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Seria The Witcher oczywiście.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? A&A Games spółka akcyjna ma swoją siedzibę we Wrocławiu, w drapaczu chmur "Dragon Tower", z którego okien widać dach położonego nieopodal Sky Tower. Nasze produkty są do pobrania na każdej obecnej platformie. Ostatnia produkcja - gra RPG - stała się bestsellerem na całym globie. Twórcy mają problem ze znalezieniem czasu na kolejne projekty, bowiem ciągle są na audiencjach u prezydentów.

14. Czy wydra wygra? Urwie następnemu zaraz!

-

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)