Polscy twórcy gier od A do Z: 4Toon Studio

Tak, wiemy, kolejka 4Toon Studio już minęła - nie mieliśmy jednak serca, żeby ich pominąć. Darowaliśmy więc spóźnienie i zmieściliśmy tutaj, pod "F" jak "four". Sądzimy, że warto: to ludzie, którzy w tym biznesie są już 17 lat.

Polscy twórcy gier od A do Z: 4Toon Studio
marcindmjqtx

26.12.2013 | aktual.: 12.12.2016 16:22

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? W znacznej mierze to przypadkowy wybór. Ktoś rzucił pomysł, a reszta ekipy podchwyciła. Spodobało się i już: 4Toon Studio. Nie stoi za tym żadna anegdota ani tym bardziej legenda.

2. Rok założenia. Firma powstała w 2012 roku i powoli się rozwija.

3. Gdzie Was znaleźć? W internetach: http://www.4toonstudio.com/ W realu: Kraków i okolice (w niektórych wypadkach dalekie).

4. Na jakie platformy robicie gry? W chwili obecnej skupiamy się na dwóch platformach: iOS i Android.

5. Gry już wydane. Dragon & Shoemaker

Dragon & Shoemaker

6. Gry w produkcji. The War of the Defender

The War of the Defender

7. Liczba zatrudnionych. 4 osoby.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Robimy w tym biznesie od 17 lat - przyszedł czas na to, aby zrobić w końcu coś swojego.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Na pewno nie jedną grę, ale kilka. Może nawet naście. Jedną? Raczej nie. Byłoby to strasznie nudne - nawet za 100 milionów ;-).

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Pizza.

11. Największy autorytet świata gier. Prawdę mówiąc, trudno wybrać. Jako pierwsi przychodzą nam na myśl Eric Chahi, Sam Lake, Sid Meier i Benoit Sokal.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Nie będziemy tu chyba zbyt oryginalni: Wiedźmin (tak 0 chodzi o pierwszą część). A ze starych produkcji to chyba Robbo.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Najbardziej dochodowe gry na świecie, ma się rozumieć.

14. Czy wydra wygra? Owszem.

-

Wszystkie studia, które już zaprezentowały się w naszym cyklu można znaleźć w tym miejscu.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.