Polscy twórcy gier od A do Z: 2DEV

Polscy twórcy gier od A do Z: 2DEV

Polscy twórcy gier od A do Z: 2DEV
marcindmjqtx
21.07.2013 12:00, aktualizacja: 12.12.2016 16:23

Przypominamy, że "Polscy twórcy gier od A do Z", to cykl, w którym codziennie prezentujemy jedno polskie studio tworzące gry. Każde dostało od nas identyczną ankietę do wypełnienia. Dziś głos oddajemy 2DEV...

1. Nazwa firmy. Skąd się wzięła? 2DEV jako skrót od "2 developers", czyli dwóch założycieli firmy.

2. Rok założenia. 2013.

3. Gdzie Was znaleźć? Toruń, 2dev.pl

4. Na jakie platformy robicie gry? Głównie gry online. W przypadku TFM przygotowywane jest także uniwersalne API, które będzie służyć m.in. dla wersji mobilnej na telefon/tablet.

5. Gry już wydane. Total Football Manager - totalfootballmanager.net

Total Football Manager

6. Gry w produkcji. Total Football Manager - projekt jest cały czas rozwijany.

7. Liczba zatrudnionych. Poniżej 10 osób.

8. Dlaczego robicie gry? Jak to się zaczęło? Będąc programistami, jesteśmy także graczami (choć w ostatnim czasie brakuje czasu na nadrobienie zaległości). Wszystko zaczęło się w czasach, gdy wielordzeniowe procesory oraz gigabajty pamięci RAM nie śniły się zwykłym śmiertelnikom. Sprzęt i narzędzia były inne. Pierwsze kroki stawialiśmy jeszcze przed rokiem 2000, tworząc gry pierwotnie w Pascalu, następnie w C++. Daleko im było do współczesnych produkcji, choćby graficznie, z uwagi na fakt, że zaczynaliśmy w grafice "13h" (rozdzielczość 320x200 przy 256 kolorach) wspomagając się assemblerem. Następnie tworzyliśmy kilka projektów OpenGL, które zostały ukończone mniej lub bardziej. Obecnie skupiamy się na grach dostępnych masowo.

9. Jaką grę zrobilibyście za 100 milionów dolarów? Za taki budżet można sfinansować wiele wspaniałych projektów, które okażą się strzałem w dziesiątkę. Równie dobrze może być to jednak zbyt mało na wielki, rozdmuchany projekt, w który zaangażowany jest zespół wielkości armii małego kraju. Nie ma jednak co ukrywać, że w polskich realiach to ogromna kwota, z pomocą której można pokusić się o stworzenie gry o najwyższej jakości, która będzie dodatkowo wsparta świetnym marketingiem. Z uwagi na to, że funkcjonujemy głównie w sieci, która charakteryzuje się dynamicznym rozwojem, to pozwolimy sobie na utrzymanie w tajemnicy naszych planów dotyczących kolejnego projektu. Przynajmniej jeszcze przez chwilę.

2DEV - właściciele firmy

10. Najczęściej konsumowany posiłek w biurze to... Tradcyjna "informatyczna" pizza.

11. Największy autorytet świata gier. John Carmack, Kazunori Yamauchi.

12. Najlepsza gra innego polskiego studia/twórcy. Wiedźmin jest imponujący. CD Projekt RED odwalił w związku z tą grą kawał dobrej roboty, również dla polskiego game developingu. Uwaga całego świata została z pewnością zwrócona na Polskę.

13. Przyszłość, rok 2016. Co robi Wasza firma? Jesteśmy w trakcie produkcji gry, o którą pytaliście w pkt. 9.

14. Czy wydra wygra? Nie zajmujemy się spekulacjami, skupiamy się na faktach. :)

-

Tworzysz gry? Jeszcze nie dostałeś od nas ankiety do wypełnienia? A może dostałeś, ale jej nam nie odesłałeś? We wszystkich wypadkach - na co jeszcze czekasz, pisz do nas na kontakt@polygamia.pl. W tym cyklu jest miejsce także dla Ciebie!

327373351952911236
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)