Polscy gracze w czołówce najbardziej narażonych na cyfrowe ataki

Do pierwszej w zestawieniu Rosji wciąż nam bardzo daleko. Jak się bronić?

Polscy gracze w czołówce najbardziej narażonych na cyfrowe ataki
marcindmjqtx

17.12.2013 | aktual.: 05.01.2016 15:50

Raport o zagrożeniach dla graczy przygotowała firma Kaspersky Lab. Najciekawsze w nim są liczby. Przede wszystkim poniższy wykres pokazujący w jakich krajach gracze byli najbardziej narażeni na ataki cyberprzestępców.

fot. Kaspersky Lab

Blisko 130 tysięcy ataków w bieżącym roku sytuuje nas pomiędzy Hiszpanią a Turcją i w sąsiedztwie innych krajów, których moglibyście się nie spodziewać. Najgorzej mają gracze w Rosji - nie sugerujcie się wysokością "ich" słupka, sprawdźcie liczbę. Niecałe 9 milionów ataków hakerów.

Zwykle do zabezpieczenia się wystarczy zdrowy rozsądek. Wiadomo, że oferta ściągnięcia pirackiego GTA V na PC może być dla niektórych nie do odparcia, ale skoro takiej gry jeszcze nie ma, to w plikach pewnie nie kryje się nic miłego. Kaspersky Lab zachęca także do stosowania mocnych i różnych haseł do kont, z których korzystamy w grach, nie ufanie ofertom zbyt pięknym by mogły być prawdziwe, stosowanie aktualnego antywirusa, nieudostępnianie swoich danych nieznanym osobom i kupowanie gier w legalnych źródłach.

Jak mówiłem - zdrowy rozsądek ponad wszystko.

[źródło: informacja prasowa Kaspersky Lab]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.