Półmetrowy wentylator do komputera. Szalony projekt youtubera

Jak duży powinien być wentylator do komputera? Zdaniem niektórych - jak największy. Pewien youtuber postanowił wyjść poza utartą ścieżkę i przygotował wentylator o średnicy pół metra.

Półmetrowy wiatrak do komputera. Zdmuchnie nawet liście z podjazdu
Półmetrowy wiatrak do komputera. Zdmuchnie nawet liście z podjazdu
Źródło zdjęć: © YouTube

Niektórzy biorą żarty na poważnie i czasem kończy się to nie najlepiej. W przypadku, o którym mówimy, Angus Deveson z kanału Maker's Muse postanowił wziąć na serio żart przygotowany przez firmę Corsair i odpowiedział na niego.

26 sierpnia 2021 roku Corsair wrzucił na Twittera wpis, w którym pokazał jak wentylatory komputerowe ich produkcji "zdmuchują konkurencję". I zaprezentowano to dosłownie, zestawiając przy tym gigantyczne akcesorium marki Corsair z niewielkim, zwyczajnym wentylatorem. Efekt był łatwy do przewidzenia - mały wentylator po prostu wypadł z kadru. Ale giga śmigło do sprzedaży nie trafiło.

Wtedy Angus postanowił, że sam przygotuje tak imponujący wentylator. Jak sam stwierdził - zrobił to, bo chciał. I zaprezentował wyniki swojej pracy na filmie.

Poszczególne elementy wentylatora zostały wydrukowane na drukarce 3D. Całość została uzupełniona tym, bez czego żaden sprzęt komputerowy się nie obejdzie. Chodzi rzecz jasna o diody RGB. Konstrukcja została wyposażona w klasyczną taśmę LED.

Do napędzania urządzenia Angus wykorzystał silnik o mocy 1,5 kilowata, czyli całkiem sporo. Taka moc była wystarczająca, by zastąpić dmuchawę do liści czy przewrócić stojący komputer. Test ostateczny chyba jednak nie przebiegł po myśli autora. Nie zdradzę wam jednak jego wyniku.

Budowa tego wentylatora nie miała oczywiście żadnego sensu, poza zaspokojeniem ambicji autora. Mimo to oglądanie tego typu projektów daje sporą satysfakcję.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.