Półmetrowy wentylator do komputera. Szalony projekt youtubera

Półmetrowy wiatrak do komputera. Zdmuchnie nawet liście z podjazdu
Półmetrowy wiatrak do komputera. Zdmuchnie nawet liście z podjazdu
Źródło zdjęć: © YouTube

16.03.2022 18:36, aktual.: 17.03.2022 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak duży powinien być wentylator do komputera? Zdaniem niektórych - jak największy. Pewien youtuber postanowił wyjść poza utartą ścieżkę i przygotował wentylator o średnicy pół metra.

Niektórzy biorą żarty na poważnie i czasem kończy się to nie najlepiej. W przypadku, o którym mówimy, Angus Deveson z kanału Maker's Muse postanowił wziąć na serio żart przygotowany przez firmę Corsair i odpowiedział na niego.

26 sierpnia 2021 roku Corsair wrzucił na Twittera wpis, w którym pokazał jak wentylatory komputerowe ich produkcji "zdmuchują konkurencję". I zaprezentowano to dosłownie, zestawiając przy tym gigantyczne akcesorium marki Corsair z niewielkim, zwyczajnym wentylatorem. Efekt był łatwy do przewidzenia - mały wentylator po prostu wypadł z kadru. Ale giga śmigło do sprzedaży nie trafiło.

Wtedy Angus postanowił, że sam przygotuje tak imponujący wentylator. Jak sam stwierdził - zrobił to, bo chciał. I zaprezentował wyniki swojej pracy na filmie.

Poszczególne elementy wentylatora zostały wydrukowane na drukarce 3D. Całość została uzupełniona tym, bez czego żaden sprzęt komputerowy się nie obejdzie. Chodzi rzecz jasna o diody RGB. Konstrukcja została wyposażona w klasyczną taśmę LED.

Do napędzania urządzenia Angus wykorzystał silnik o mocy 1,5 kilowata, czyli całkiem sporo. Taka moc była wystarczająca, by zastąpić dmuchawę do liści czy przewrócić stojący komputer. Test ostateczny chyba jednak nie przebiegł po myśli autora. Nie zdradzę wam jednak jego wyniku.

Budowa tego wentylatora nie miała oczywiście żadnego sensu, poza zaspokojeniem ambicji autora. Mimo to oglądanie tego typu projektów daje sporą satysfakcję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)