Polak najlepszym zaraz po Koreańczykach graczem StarCrafta 2 na świecie

Polak najlepszym zaraz po Koreańczykach graczem StarCrafta 2 na świecie06.09.2012 09:51
Polak najlepszym zaraz po Koreańczykach graczem StarCrafta 2 na świecie
marcindmjqtx

Tak wiem, brzmi to trochę jak "Polska najbogatszym krajem świata zaraz po kilku(dziesięciu) innych", ale w tym wypadku naprawdę jest z czego być dumnym.

Po raz pierwszy w świecie zawodowego StarCrafta wśród najlepszych komentatorów, osób organizujących największe turnieje i po prostu najważniejszych ludzi związanych z tą grą odbyło się głosowanie na najlepszego obecnie gracza SC2 na świecie. Przeprowadził je David Schmidt z ESFI World - będzie robić to co miesiąc, by mierzyć w ten sposób, kto obecnie jest królem tego e-sportu.

Jak wygląda pierwsza "edycja"? Na pierwszych sześciu miejscach znaleźli się reprezentanci Korei Południowej - co nie dziwi, bo w tym kraju SC2 jest wręcz sportem narodowym. Ale zaraz za nimi, na miejscu siódmym, jako pierwszy reprezentant innego kraju, znalazł się Polak - Artur "Nerchio" Bloch.Tuż za nim uplasował się Francuz o pseudonimie Stephano, a potem znów sznur dziesięciu reprezentantów Korei Południowej. Dalej samotny Szwed, dwóch Koreańczyków, samotny Hiszpan i już sami Koreańczycy aż do miejsca 25.

W świecie tak zdominowanym przez jedną nację miejsca Nerchia to naprawdę sukces.

W rankingu nie zmieścił się inny Polak, Grzegorz "MaNa" Komincz. Uzyskał 22 punkty - osoba na miejscu 25. miała ich 31, więc trochę jeszcze zabrakło.

Tomasz Kutera

327218643757263127
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)