Polacy oszaleli na punkcie MacBook Air!

marcindmjqtx

05.11.2010 12:13, aktual.: 07.01.2016 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje iSource, autoryzowany dystrybutor rozwiązań Apple'a w Polsce, w naszym pięknym kraju co godzinę znajduje się nabywca nowego MacBooka Air. Czy to moment, w którym możemy odgwizdać kolejny sukces myśli technicznej pana Jobsa?

Oczywiście. Jak większość urządzeń z jabłkiem na obudowie tak i netbook Apple'a dostarcza konsumentom marki funkcjonalności, które wcześniej uznane były za zbędne. Teraz zaś świadczą o geniuszu i wizjonerstwie konstruktorów. Mniejsza o to.

Wzięliśmy informację dystrybutora na warsztat z zamiarem odczarowania. O dziwo, odnieśliśmy sukces już na etapie wykorzystania podstawowej wiedzy z zakresu matematyki oraz statystyk GUSu. I całe szczęście, że nie doszliśmy do funkcji oraz wyciągania całek.

Okazuje się, że od premiery MacBooka Air, która miała miejsce dwa tygodnie temu sprzedano około 400 sztuk netbooka Apple'a. Aby więc wysnuć wniosek, że co godzinę kolejny Polak sięga po MacBooka Air wystarczy zamienić rzeczone dwa tygodnie na godziny i podzielić liczbę 400 przez otrzymany wynik. Proste.

400 sztuk co prawda nie umywa się do setek tysięcy sztuk innych produktów Apple'a, które sprzedają się w trakcie jednej godziny tylko w USA, ale i tak moglibyśmy odgwizdać nasz mały narodowy sukces - moralne zwycięstwo - gdyby nie fakt, że chwilowo Polek oraz Polaków w naszym pięknym kraju jest niemal 40 milionów. Musielibyśmy zatem poszczycić się tym, że już jeden na sto tysięcy Polaków posiada nowy wynalazek Apple'a.

To jednak nie wszystko. Dystrybutor podpowiada także, że :

W porównaniu ze sprzedażą poprzedniej wersji MacBooka Air, wzrost zainteresowania tym produktem wyniósł aż 400 proc. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Idąc tą ścieżką "umagiczniania za pomocą cyferek", możemy z całą pewnością stwierdzić, że nasz serwis jest tryliard razy lepszy niż MacBook. W ubiegłym tygodniu bowiem, w każdej sekundzie odwiedziło nas ponad 2000 osób! Jeśli zaś chodzi o jakkolwiek porównywalne dane - na przykład - sprzedaż laptopów spod znaku Acer w Polsce w pierwszym półroczu 2010 (wg IT Reseller) wyniosła około 166 tysięcy maszyn, czyli mniej więcej 38 sztuk na godzinę.

[via iSource]

Łukasz Cichy

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)