Pokemon Sword/Shield bije rekordy popularności

Mimo narzekań, gra sprzedaje się świetnie.

Pokemon Sword/Shield bije rekordy popularności
Bartosz Witoszka

Premiera nowych Pokemonów to zawsze wielka gratka dla fanów marki, którzy z utęsknieniem chcą powrócić do bajkowego świata kieszonkowych stworków. Sword/Shield, najnowsza odsłona serii, choć krytykowana przez fanów za brak części Pokemonów, zastój graficzny czy praktycznie brak jakiejkolwiek fabuły, to i tak odniosła gigantyczny sukces.

W ciągu trzech dni od premiery, pudełka ze Sword/Shield trafiły do około 1,36 miliona graczy i to tylko w samej Japonii. Mowa o zarówno o pojedynczych egzemplarzach, jak i dwupakach zawierających obie wersje gry, które trafiły do graczy. Według danych magazynu japońskiego Famitsu (tłumaczone przez Gamitsu) nowe Pokemony pobiły tym samym rekord Super Smash Bros. Ultimate (1,23 miliona) i stały się najlepiej sprzedającą się grą na Switchu w tygodniu premiery.

Obraz

Warto też wspomnieć, że sama konsola również zaliczyła wzrost zainteresowania - w zeszłym tygodniu w Japonii sprzedano około 180 tysięcy nowych konsolek Nintendo. Tym samym Nintendo Switch trafiło do 10 milionów graczy na rodzimym rynku.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.