Pokemon Go „wygrywa Google”. To najpopularniejsza fraza 2016 roku

Google opublikowało wyniki swojego corocznego zestawienia najpopularniejszych fraz, wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarkę.

Pokemon Go „wygrywa Google”. To najpopularniejsza fraza 2016 roku

14.12.2016 19:20

Na początek kilka słów koniecznego wyjaśnienia metodologii Google’a. Firmy nie interesują bezwzględne wartości liczby wyszukiwań (bo to ostatecznie mało ciekawe i pewnie nieszczególnie zmienne z roku na rok). Popularność należy tu rozumieć jako „najszybszy wzrost zainteresowania” daną frazą. Ważne są trendy – hasła, które zrobiły w ciągu roku najwięcej „szumu”.

I tak w celu ich określenia firma cofnęła się aż do 2004 roku i wybrała tegoroczne frazy, które w ciągu jednego pełnego tygodnia cieszyły się większą popularnością niż w ciągu jakichkolwiek innych 7 dni w historii wyszukiwarki Google. W ten sposób powstała lista haseł, którym przez ostatnie 12 miesięcy zdarzało się całkowicie zdominować zainteresowania internautów.

Obraz

1. Pokémon Go

2. iPhone 7

3. Donald Trump

4. Prince

5. Powerball

6. David Bowie

7. Deadpool

8. Olympics

9. Slither.io

10. Suicide Squad

Pierwsze miejsce Pokemon Go nie powinno tu nikogo dziwić. Nie dość, że o grze przynajmniej przez kilka tygodni mówili dosłownie wszyscy, to była też ona wielkim zaskoczeniem. Nikt nie spodziewał się takiego sukcesu, a przed nim mało kto o tej grze mówił. Z dnia na dzień stała się ona światowym fenomenem i właśnie to obrazuje to pierwsze miejsce (iPhone’a 7, Trumpa czy Prince’a ludzie z pewnością „googlali” i rok temu, a Pokemon Go?).

Obraz

W Polsce z kolei mobilne Pokemony zajęły miejsce drugie, ustępując jedynie Euro 2016. I znów – trudno się tu dziwić. Sukcesy polskiej reprezentacji sprawiły, że z wydarzenia sportowego stało się ono narodową obsesją. Pełna „polska” dziesiątka poniżej:

1. Euro 2016

2. Pokemon Go

3. Slither.io

4. Rio 2016

5. Eurowizja 2016

6. Donald Trump

7. Singielka

8. iPhone 7

9. Wybory w USA

10. Deadpool

Więcej informacji i rankingów w bardziej szczegółowych kategoriach znajdziecie pod tym adresem.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.